Patriotu mēnesis

13.nov 2020
Novembris ir valsts svētku mēnesis un patiesībā jau pēc 18. novembra sagaidīšanas sāksim pamazām ļauties Ziemassvētku noskaņai. Jebkurā gadījumā viens ir skaidrs - ar vai bez ierobežojumiem, svētku galda klāšanu neviens nav atcēlis un varbūt tieši šogad ir laiks to pacelt nākamajā līmenī, piemēram, ar skaiti salocītām salvetēm.
 
13.nov 2020
Rimi un Norstat veiktajā aptaujā 33% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka Latvijas neatkarības pasludināšanas dienas svētku vakariņās galdā cels ēdienus no Latvijā ražotiem produktiem. Vairums jeb 46% iedzīvotāju plāno tērēt no 21 līdz 40 eiro, lai sarūpētu svētku maltīti.
 
9.nov 2020
Šogad 11.novembrī, Lāčplēša dienā, notiks Brīvības tēla fasādes izgaismošanas mēģinājums. Tā mērķis ir pārliecināties, vai iepriekš veiktā digitālā modelēšana un veiktie gaismu aprēķini būs atbilstoši vajadzībām konkrētajā vidē. Interesentiem būs iespēja redzēt, kā projekta ietvaros tiks izgaismots Brīvības tēls, kas šobrīd grimst tumsā jau pēc plkst. 18.00, ziņo Ilze Ošāne no Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda.
 
9.nov 2020
Varētu šķist, ka Covid-19 pandēmija mums šogad atņēmusi svētkus. Tomēr šobrīd, gada tumšajā laikā, kad kokiem lapas jau nobirušas, ārā dienu no dienas negaidīti agri paliek tumšs, bet “balts sniedziņš vēl nesnieg uz skujiņām,” mums, latviešiem, svētki ir vajadzīgi visvairāk. Gluži vienkārši, lai nesajuktu prātā un neiedzīvotos tumšās un baisās domās.
 
2.nov 2020
Latviešu valodas aģentūra valsts svētku mēnesī aicina piedalīties balsojumā, lai noskaidroto iemīļotāko vārdu latviešu valodā. Pašlaik atlasīti 10 vārdi.
 
14.okt 2020
Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos valstī noteiktos ierobežojumus, Aizsardzības ministrija informē, ka nenotiks ikgadējās 11. un 18. novembrī plānotās Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes. Tā ziņo Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departaments.
 
18.nov 2019
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma - ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana.
 
13.nov 2019
Gaidāmajās brīvdienās laikapstākļus Latvijā galvenokārt noteiks anticiklona rietumu mala, tādēļ līs maz, prognozē sinoptiķi.
 
11.nov 2019
Pirmdien, Lāčplēša dienā, Valsts prezidents Egils Levits un ministri svinīgajā ceremonijā nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa.
 
8.nov 2019
“Atbalstot Lāčplēša dienas svinēšanu, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) rūpējas par to, lai Latvijas iedzīvotājiem 11. novembra krastmalā būtu iespēja iedegt svecītes. Jau tradicionāli pie Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra uzstādīsim pēc arhitekta Pētera Blūma idejas veidoto tērauda aizsargsietu. Tas paredzēts, lai pasargātu Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskas bojāšanas, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums," atklāj VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.
 
4.nov 2019
Šogad Lāčplēša dienā, 11.novembrī, atzīmējot 100.gadadienu kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku, Rīgā nenotiks tradicionālā militārā parāde, bet tautas gājiens uz Gaismas pili, pirmdien žurnālistiem pavēstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
 
21.nov 2018
Gribu uzslavēt šā gada astoņpadsmito novembri. Proti – no sirds pateikt lielu paldies valsts simtgades dienas pasākumu organizētājiem un dalībniekiem, kā arī kolēģiem no televīzijām un radio. Manuprāt, viņi visi bija savu uzdevumu augstumos. Paldies!!! Cepuri nost! Sevišķi mani aizkustināja tas, ka pie Brīvības pieminekļa tika, tā sacīt, pulcēta visa Latvija – dažādi ļaudis no dažādām vietām. Ģimenes cilvēki, strādnieki, laucinieki, intelektuāļi, kultūras ļaudis...
 
18.nov 2018
Latvija 100.dzimšanas dienā saņem daudz sveicienu no ārvalstīm, informē Ārlietu ministrija.
 
18.nov 2018
Dienā, kad Latvijā svinam mūsu valsts 100.dzimšanas dienu, sociālajos tīklos atrodama arī virkne sveicienu no sabiedrībā zināmiem ļaudīm.
 
18.nov 2018
Latvijai ir jāsargā demokrātija, kas ir vērtība, kas ielikta mūsu valsts pamatos, uzrunā Saeimas svinīgajā sēdē, kas veltīta Latvijas proklamēšanas 100.gadadienai, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
 
18.nov 2018
Latvijas iedzīvotājiem nepieciešams ne tikai sapņot par labāku nākotni, bet pašiem vairāk uzņemties atbildību un novērtēt sasniegto, nevis visā saskatīt slikto, Latvijas proklamēšanas 100.gadadienai veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas domā aicināja luterāņu arhibīskaps Jānis Vanags.
 
18.nov 2018
18.novembrī, plkst.14:00 Rīgā, 11.novembra krastmalā Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienai veltītajā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārajā parādē pirmo reizi piedalīsies ASV 10.Armijas Pretgaisa un pretraķešu pavēlniecība ar raķešu sistēmu “Patriot”.
 
11.nov 2018
Latvijas Republikas proklamēšanas simtajā gadadienā laikapstākļus noteiks anticiklona austrumu mala, tādēļ nav gaidāmi ne lieli nokrišņi, ne īpaši stiprs vējš, ne krasas temperatūras svārstības, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.
 
11.nov 2018
11.novembrī, Lāčplēša dienā, atzīmējot Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, plkst.13:00 sāksies militārā parāde, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu - Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienības.