Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_downwardPatriotu mēnesis

Kad 1918. gadā nodibināja neatkarīgu Latviju, mūsu zeme bija Pirmajā pasaules karā izpostīta, izlaupīta, iedzīvotāju atstāta un bezgala nabaga. Tā paša gada decembrī sākoties Brīvības cīņām, karam pret jaundibinātās Latvijas Republikas teritorijā iebrukušo Padomju Krievijas karaspēku, drīz vien cilvēkiem tik ļoti trūcis ēdiena, ka daudzi mira bada nāvē. Nepietiekošais uzturs veicināja noziedzību un slimību epidēmiju izplatību. Televīzijas kanāla 360TV raidījums “ZIŅneši” ielūkojās vēsturiskajos video, kas iegūti Latvijas Nacionālajā arhīvā.
18.nov 2023 Portāls nra.lv
Suminot Latvijas Republiku 105. dzimšanas dienā, galvaspilsētā norisināsies svinīga ziedu nolikšanas ceremonija un militārā parāde, skanēs koncerti, būs skatāmas gaismas instalācijas un dzīvās uguns svētku noformējums.
18.nov 2023 Portāls nra.lv
Labvēlīgos laika apstākļos Latvijas proklamēšanas 105.gadadienai veltītai militārajā parādē virs Rīgas lidos 16 Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto lidaparāti, turklāt plānots palaist dūmus Latvijas karoga krāsās.
15.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA
Valsts svētku programmas ietvaros Rīgā uz Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai veltītu koncertu "Latvijas impresijas" aicina Orķestris "Rīga" un diriģents Valdis Butāns. Koncerts notiks 18.novembrī plkst.19.00 VEF Kultūras pilī. Jau no sestdienas, 11.novembra, "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē būs pieejami bezmaksas ielūgumi.
11.nov 2023 Portāls nra.lv
Par godu Lāčplēša dienai Rīgas domes vārdā vicemērs Edvards Ratnieks 11.novembrī aicina ikvienu kopīgi vienoties brīvības cīnītājiem veltītā koncertā "Rīgas sardzē" kopā ar grupām "Skyfoger" un "Raxtu Raxti", kā arī hip-hop mākslinieku Fiņķi.
9.nov 2023 Portāls nra.lv
Ar plašu svētku programmu ne tikai Rīgas centrā, bet arī apkaimēs tiks atzīmēti valsts svētki. Novembrī galvaspilsētā plānoti vairāk nekā 30 Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltīti pasākumi, informē Rīgas pašvaldība.
3.nov 2023 Portāls nra.lv
Tik tikko aizvadījām Ziemassvētkus, bet nu ir laiks lēnām gatavoties Jaunā gada svinībām. Parūpējieties par īpašu galda klājumu un eleganti slociet salvetes!
26.dec 2022 LifeHacks.lv
Kamēr Latvijas Lielo pilsētu asociācija un citas pašvaldības Latvijā šogad atteikušās no valsts svētku uguņošanas, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un energokrīzi, Ogrē 18. novembrī svētku uguņošana būs, vēsta ieraksts Ogres novada mājas lapā un ReTV.
18.nov 2022 Portāls nra.lv
Šodien Latvija svin svētkus. Tos var svinēt arī doties izbraucienā ar velosipēdu vai pastaigā ar kājām, izbraucot vai izstaigājot Latvijas kontūru savā pilsētā vai novadā. Neatkarīgā apkopojusi 11 šādus maršrutus Latvijā un ārpus tās.
18.nov 2022 Ilze Šteinfelde
Ar pasākumiem ne tikai Rīgas centrā, bet arī apkaimēs atzīmēs Latvijas Republikas dzimšanas dienu. Gaidāma tradicionālā ziedu nolikšanas ceremonija un militārā parāde, sirdssilti koncerti un kopīga sadziedāšanās, tematiskas izstādes un kino, kā arī īpašs dzīvās uguns noformējums un bezmaksas sabiedriskais transports.
18.nov 2022 Portāls nra.lv
Garajos mūsu valsts okupācijas gados drosmīgu un patriotiski noskaņotu latviešu nav trūcis, lai gan pēc neatkarības atjaunošanas šad tad izskan pretējs viedoklis. Liela daļa no šiem cilvēkiem savas pārliecības dēļ piedzīvoja represijas: viņi tika izsaukti uz t.s. Stūra māju, pratināti, tiesāti un pat izsūtīti. Vieglākus represiju veidus, kas izpaudās kā dažādu šķēršļu radīšana šo cilvēku ikdienā, nav vērts pat pieminēt. Šoreiz par vairākām epizodēm, kas atklāj padomju laikos dzīvojošo tautiešu drosmi pretoties varai.
1.dec 2021 Lāsma Gaitniece
Skaista dāvana Latvijas 103. dzimšanas dienā – tā var teikt par bērniem, kas par savu dzimšanas dienu izvēlējušies tieši šo dienu. Kuldīgas slimnīcā 18. novembris bijis īpaši ražens – pasaulē nākušas četras meitenes, turklāt viena no mazulītēm ir 500. šogad šajā slimnīcā dzimušais bērniņš, ziņo LTV Ziņu raidījums.
20.nov 2021 Portāls nra.lv
Svinīgajā dievkalpojumā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags uzsvēra nepieciešamību cilvēkiem atteikties no egoisma, tā vietā pievēršoties kopīgam mērķim, lai kopīgiem spēkiem "izietu no bezdibeņa".
18.nov 2021 Ziņu aģentūra LETA
Sociālajos medijos sabiedrībā zināmas personas dalījušās ar saviem sveicieniem Latvijas dzimšanas dienā.
18.nov 2021 tautaruna.lv
photo_camera
Sveicot valsts iedzīvotājus Latvijas proklamēšanas 103.gadadienā, šodien Rīgas ielās redzama Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārā tehnika.
18.nov 2021 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Latvijas proklamēšanas 103.gadadienā dzimšanas dienu svin arī 5397 Latvijas valstspiederīgaji, tostarp, divi, kuri dzimuši 1918.gada 18.novembrī, atklāj Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.
18.nov 2021 Ziņu aģentūra LETA
Lai arī šodienas situācija ir sarežģīta, vēsture pierāda, ka mēs ar krīzēm tiekam galā, un tas ir stiprs pamats, lai teiktu, ka arī ar šīm krīzēm mēs tiksim galā, intervijā Latvijas Televīzijai pauda Valsts prezidents Egils Levits.
18.nov 2021 Ziņu aģentūra LETA
18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 103.gadadienā, Latvijas Televīzija (LTV) skatītājiem sarūpējusi virkni patriotisku pārraižu - ziņu speciālizlaidumu, vairākas svētku tiešraides, koncertu, kā arī daudzsēriju filmu "Sarkanais mežs".
18.nov 2021 Portāls nra.lv
“Nu jau trešo gadu Latvijas svētku nedēļā mēs skatāmies “Dvēseļu puteni”. Kopā, visa ģimene. Un neapnīk. Vienmēr atrodam filmā ko jaunu,” tīmeklī raksta kāda mamma. Bet varbūt mēs atrodam vienkārši atgādinājumus: viss, ko tu dari, ir Latvija. Viss, kam tu pieskaries, ir Latvija. Cik tālu vien skaties – tā ir Latvija. Viss, par ko tu cīnies, tā ir Latvija. Katrs putns un ligzda, katra nāve un dzīvība – tā ir Latvija. Un tas sevī jāatkārto ik dienu.
18.nov 2021 Elita Veidemane
Šodien svinam Latvijas dzimšanas dienu un sveču nolikšana pie pirmā mūsu valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa Meža kapos ir goda lieta. Taču ne vienmēr tā ir bijis – padomju okupācijas laikā 50 gadus 18. novembrī Meža kapos patrulēja milicija un čekas darboņi, lai pieķertu un arestētus visus, kuri zina, kas ir brīva Latvija, un ir tik drosmīgi, lai noliktu svecīti pie pieminekļa, kas simbolizē brīvu un neatkarīgu valsti.
18.nov 2021 Daiga Stokenberga