Bēgļu krīze Eiropā

5.mai 2016
Arī turpmāk patvēruma meklētāju pārvietošanas mehānismiem jābūt balstītiem uz brīvprātības principa, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.
5.mai 2016
Valdošās koalīcijas politiķi kategoriski noraida Eiropas Komisijas (EK) piedāvājumu, kas paredz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus noteikt naudassodus.
5.mai 2016
Latvija līdz šim ir uzsvērusi, ka atbalsta brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu, uzsver Latvijas Iekšlietu ministrija (IeM), pašlaik nesniedzot konkrētu atbildi, kāda būs Latvijas nacionālā pozīcija par Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu, kas paredz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm piemērot naudassodu 250 000 eiro apmērā par katru patvēruma meklētāju, ko tās atteiktos uzņemt. IeM uzsver, ka šajā jautājumā Latvijas pozīcija vēl tikai tiks gatavota.
5.mai 2016
Sociālajos tīklos Latvijas iedzīvotāji pauž sašutumu par Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu piespriest naudassodu tām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kuras nepiekrīt uzņemt bēgļus.
5.mai 2016
Eiropas Komisija izstrādājusi jaunas rekomendācijas par patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmas reformu, taču šis plāns ir aizdomīgi līdzīgs pērn prezentētajai Žana Kloda Junkera bēdīgi slavenajai kvotu sistēmai, kas pagaidām lielākoties palikusi tikai uz papīra.
5.mai 2016
Igaunija nepiekrīt Eiropas Komisijas (EK) ierosinājumam noteikt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm naudassodu 250 000 eiro apmērā par katru patvēruma meklētāju, ko tās atteiktos uzņemt, paziņoja Igaunijas iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs.
4.mai 2016
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm nākotnē būtu jāuzliek par pienākumu uzņemt patvēruma meklētājus no tām bloka valstīm, kurās patvēruma meklētāju jau ir pārāk daudz, vai arī jāmaksā 250 000 eiro par katru noraidīto patvēruma meklētāju, trešdien ierosināja Eiropas Komisija (EK).
3.mai 2016
Iedzīvotāju attieksme pret patvēruma meklētāju uzņemšanu joprojām ir negatīva, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aprīlī veiktā aptauja.
2.mai 2016
Abām pārvietotajām patvēruma meklētāju ģimenēm no Grieķijas, kurām Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) nolēma piešķirt alternatīvo statusu, sociālais darbinieks sagatavos individuālu sociālekonomisko iekļaušanas plānu, kurā tiks apzinātas individuālās cilvēka vajadzības un turpmāk veicamās darbības, lai veicinātu viņa iekļaušanos, aģentūrai LETA pastāstīja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Marika Kupče.
1.mai 2016
84 nelegālie imigranti pazuduši, apgāžoties piepūšamajai laivai pie Lībijas krasta, ziņo Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM).
28.apr 2016
Ceturtdien, 28. aprīlī, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde paziņoja lēmumu par alternatīvā statusa piešķiršanu pirmajām divām pārvietotajām ģimenēm no Grieķijas, kas februāra sākumā ieradās Latvijā Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros.
28.apr 2016
Lai apturētu migrantu pieplūdumu Austrijā, valsts valdība trešdien pieņēmusi jaunu patvēruma un imigrācijas likumu, vēsta raidsabiedrība BBC.
26.apr 2016
 Daļa uz Latviju pārvietoto patvēruma meklētāju vēlas šeit palikt, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).
25.apr 2016
Premjerministra Māra Kučinska (ZZS) valdība paredzējusi veikt pasākumu kompleksu, kas vērsts uz Latvijas interešu aizstāvēšanu un skaidrošanu visos formātos un institūcijās, lai nodrošinātu Latvijas tiesības tikai brīvprātīgi uzņemt patvēruma meklētājus, liecina valdības rīcības plāns.
25.apr 2016
"The Local" informē, ka agrā pirmdienas rīta Zviedrijā aizdedzināta skola, kura pārveidota par mītni patvēruma meklētāju bērniem.
25.apr 2016
Vācijas kanclere Angela Merkele, Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks un Eiropas Komisijas viceprezidents Franss Timmermanss pabijuši zibensvizītē Turcijā, kuras mērķis bija nostiprināt cilvēktiesību aizstāvju kritizēto vienošanos par nelegālo imigrantu atpakaļuzņemšanu.
23.apr 2016
Vācijas kanclere Angela Merkele, Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks un Turcijas premjers Ahmets Davutolu sestdien apmeklēja bēgļu nometni Nizipas pilsētā netālu no Turcijas un Sīrijas robežas.
23.apr 2016
Šodien Lielajā talkā piedalījās arī Muceniekos dzīvojošie patvēruma meklētāji, kuri ar vietējiem iedzīvotājiem un facebook grupas "Gribu palīdzēt bēgļiem" dalībniekiem sakārtoja vietējo futbola laukumu
23.apr 2016
Vācijas kanclere Angela Merkele un augstākie Eiropas Savienības (ES) pārstāvji ieradušies Turcijā, lai sekmētu ES un Turcijas vienošanos par imigrantu plūsmas ierobežošanu, informē BBC.
22.apr 2016
Aprīļa pēdējā nedēļa Eiropas pieaugušo izglītības e-platformā (EPALE) ir veltīta imigrantu izglītībai.