Lieldienas

24.apr
Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs Kristus augšāmcelšanās svētku vēstījumā aicina ar kristīgās sirds siltumu sildīt cietušos bēgļus no Ukrainas.
 
24.apr
Šodien Latvijā tiek atzīmētas pareizticīgo un vecticībnieku Lieldienas.
 
18.apr
Pirmdien, Otrajās Lieldienās, mākoņi daļēji pārklās Latvijas debesis, bet nav gaidāmi nokrišņi.
 
17.apr
Kad Lieldienu kaujas izcīnītas, Otrajās Lieldienās brokastīs var pasniegt olu zvēriņus, kas īpaši iepriecinās pašus mazākos mājiniekus. Lūk, divas idejas peles un eža izveidošanai.
 
17.apr
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien savā Lieldienu vēstījumā aicinājis pārtraukt visus karus un konfliktus pasaulē un panākt mieru Ukrainā.
 
17.apr
Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs Lieldienās aicina saglabāt ticību Dievam, neaizmirst garīgās un cilvēciskās vērtības, kā arī nebaidīties dzīvot saskaņā ar tām.
 
17.apr
Šodien kristīgā baznīca svin Lieldienas - Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus.
 
17.apr
Lai gan vairums Lieldienu tradīciju ir saistītas ar došanos dabā, eksperti apkopojuši piecas idejas, kā senos ticējumus iedzīvināt pilsētvidē.
 
16.apr
Domājot par individuālajām vai ģimenes Lieldienu olu krāsošanas tradīcijām, 74% Latvijas iedzīvotāju Lieldienu olu krāsošanai izmanto sīpolu mizas, liecina “Kantar TNS” aptauja.
 
16.apr
Ilgi gaidītā Lieldienu svētku nedēļa ir klāt, un šogad Lieldienās aicinām būt atbildīgiem un svinēt svētkus katram savās mājās. Svētku galda dekorācijas, tāpat kā olu krāsošana, ir Lieldienām raksturīga nodarbe. Trūkst ideju, kā dekorēt svētku galdu? Rimi Gardēde Liene Zemīte piedāvā 3 veidu galdu klājumus katrai gaumei – Klasika, Mežs un Modernais-askētiskais.
 
16.apr
Tradīciju cienītājiem noderēs padomi, kā nokrāsot spilgtas un netipiski košas olas dabas krāsvielās, savukārt pavasarīgās ligzdiņas būs īstā izvēle vegānu Lieldienu galdam.
 
16.apr
Neatkarīgās diskusiju raidījuma "Sarunas ar Veidemani" viesu tviterkonvoja izveidotāja Reiņa Pozņaka un mācītāja, zemessarga un mūziķa Mārtiņa Burkes-Burkevica vēlējumi Lieldienās.
 
15.apr
Kaut arī salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad Lieldienu svētki solās būt daudz klusāki – tuvāko lokā un bez ierastajām svinībām publiskās vietās, tas nebūt nenozīmē, ka nevaram ienest Lieldienu noskaņu tur, kur pavadām visvairāk laika, – mājās!
 
15.apr
Tējas, ievārījumi, kāposts un pat spināti palīdzēs krāsot olas, ja piemirsies sakrāt sīpolu mizas.
 
15.apr
Lieldienu gaidās tapa želejas olas. Ideja šāda: tukšās olu čaumalās iepilda dārzeņus un desu (sāļajā variantā) un augļus vai ogas (saldajā variantā). Tos aplej ar buljonu (sāļajā variantā) vai sulu (saldajā variantā), kurā izšķīdināts želantīns. Kad želeja sastingusi, čaumas noloba. Lūk, kas mums sanāca.
 
14.apr
Latvijā 88% iedzīvotāju Lieldienu svinību mielastam plāno atvēlēt vidēji 30 līdz 50 eiro, liecina "Maxima Latvija" veiktā aptauja.
 
14.apr
Valsts policija (VP) Lieldienu brīvdienās iespēju robežās uz ceļiem veiks masveida pārbaudes, stāsta VP pārstāve Līna Kaļķe.
 
12.apr
Pirms tam meteorologi ziņoja, ka uz Lieldienām laiks kļūs ievērojami siltāks, taču meteorologs J. Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter informē, ka jaunākās prognozes liecina par pretējo.
 
11.apr
Jau pavisam drīz, 17. un 18. aprīlī, tiks svinētas Lieldienas. Vairākās Latvijas vietās šajos datumos norisināsies dažādi pasākumi par godu svētkiem.
 
10.apr
Jau rītdien daudzi cels savus mīļos ar kārtīgu "pūpolpērienu", vēlot būt "apaļiem kā pūpoliem un veseliem kā rutkiem", bet kā pēc tam pūpolu zariņus saglabāt ilgāk savam priekam?