Svētdiena, 1.oktobris

redeem Lāsma, Zanda, Zandis

arrow_downwardLieldienas

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien savā Lieldienu vēstījumā aicinājis pārtraukt visus karus un konfliktus pasaulē un panākt mieru Ukrainā.
17.apr 2022 Ziņu aģentūra LETA
Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs Lieldienās aicina saglabāt ticību Dievam, neaizmirst garīgās un cilvēciskās vērtības, kā arī nebaidīties dzīvot saskaņā ar tām.
17.apr 2022 Ziņu aģentūra LETA
Šodien kristīgā baznīca svin Lieldienas - Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus.
17.apr 2022 Ziņu aģentūra LETA
Domājot par individuālajām vai ģimenes Lieldienu olu krāsošanas tradīcijām, 74% Latvijas iedzīvotāju Lieldienu olu krāsošanai izmanto sīpolu mizas, liecina “Kantar TNS” aptauja.
16.apr 2022 Portāls nra.lv
Ilgi gaidītā Lieldienu svētku nedēļa ir klāt, un šogad Lieldienās aicinām būt atbildīgiem un svinēt svētkus katram savās mājās. Svētku galda dekorācijas, tāpat kā olu krāsošana, ir Lieldienām raksturīga nodarbe. Trūkst ideju, kā dekorēt svētku galdu? Rimi Gardēde Liene Zemīte piedāvā 3 veidu galdu klājumus katrai gaumei – Klasika, Mežs un Modernais-askētiskais.
16.apr 2022 LifeHacks.lv
Tradīciju cienītājiem noderēs padomi, kā nokrāsot spilgtas un netipiski košas olas dabas krāsvielās, savukārt pavasarīgās ligzdiņas būs īstā izvēle vegānu Lieldienu galdam.
16.apr 2022 Portāls nra.lv
Neatkarīgās diskusiju raidījuma "Sarunas ar Veidemani" viesu tviterkonvoja izveidotāja Reiņa Pozņaka un mācītāja, zemessarga un mūziķa Mārtiņa Burkes-Burkevica vēlējumi Lieldienās.
16.apr 2022 Neatkarīgā
Kaut arī salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad Lieldienu svētki solās būt daudz klusāki – tuvāko lokā un bez ierastajām svinībām publiskās vietās, tas nebūt nenozīmē, ka nevaram ienest Lieldienu noskaņu tur, kur pavadām visvairāk laika, – mājās!
15.apr 2022 Portāls nra.lv
Tējas, ievārījumi, kāposts un pat spināti palīdzēs krāsot olas, ja piemirsies sakrāt sīpolu mizas.
15.apr 2022 tautaruna.lv
Lieldienu gaidās tapa želejas olas. Ideja šāda: tukšās olu čaumalās iepilda dārzeņus un desu (sāļajā variantā) un augļus vai ogas (saldajā variantā). Tos aplej ar buljonu (sāļajā variantā) vai sulu (saldajā variantā), kurā izšķīdināts želantīns. Kad želeja sastingusi, čaumas noloba. Lūk, kas mums sanāca.
15.apr 2022 Ilze Šteinfelde
Latvijā 88% iedzīvotāju Lieldienu svinību mielastam plāno atvēlēt vidēji 30 līdz 50 eiro, liecina "Maxima Latvija" veiktā aptauja.
14.apr 2022 Portāls nra.lv
Valsts policija (VP) Lieldienu brīvdienās iespēju robežās uz ceļiem veiks masveida pārbaudes, stāsta VP pārstāve Līna Kaļķe.
14.apr 2022 Ziņu aģentūra LETA
Pirms tam meteorologi ziņoja, ka uz Lieldienām laiks kļūs ievērojami siltāks, taču meteorologs J. Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter informē, ka jaunākās prognozes liecina par pretējo.
12.apr 2022 tautaruna.lv
Jau pavisam drīz, 17. un 18. aprīlī, tiks svinētas Lieldienas. Vairākās Latvijas vietās šajos datumos norisināsies dažādi pasākumi par godu svētkiem.
11.apr 2022 Portāls nra.lv
Jau rītdien daudzi cels savus mīļos ar kārtīgu "pūpolpērienu", vēlot būt "apaļiem kā pūpoliem un veseliem kā rutkiem", bet kā pēc tam pūpolu zariņus saglabāt ilgāk savam priekam?
10.apr 2022 Baiba Puriņa
Meteorologs Jānis Trallis saskaitījis, cik dienas atlikušas līdz gada nozīmīgākajiem svētkiem.
8.feb 2022 tautaruna.lv
Šodien Latvijā tiek atzīmētas pareizticīgo un vecticībnieku Lieldienas.
2.mai 2021 Ziņu aģentūra LETA
Masu vakcinācijas centru sekmīgu darbību Lieldienās kavēja tas, ka ļoti daudzi potēšanas rindās esošo atteicās vakcinēties brīvdienās vai to darīt ar "AstraZeneca" vakcīnām pret Covid-19, šorīt LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
6.apr 2021 Ziņu aģentūra LETA
Lielākā daļa sabiedrības Lieldienu brīvdienās ir ievērojusi valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, tomēr daļa tos ir arī ignorējusi, atzina Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis LTV raidījumā "Rīta panorāma".
6.apr 2021 Portāls nra.lv
Drošības pasākumi Lieldienu brīvdienās pārkāpti divreiz biežāk nekā parasti, tāpat konstatēti arī rupji pārkāpumi, kā arī nelegāla ballīte Āgenskalnā ar teju 50 dalībniekiem, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
5.apr 2021 Ziņu aģentūra LETA