Vai un kad Krievija varētu uzbrukt kādai NATO valstij - uz šiem jautājumiem vienotas atbildes nav. Izskan tikai minējumi, prognozes. Tiesa, ar dažādām provokācijām Eiropa saskaras jau šobrīd.
Par kara iespējamību Latvijā nesen soctīklos izteicies Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs, režisors Alvis Hermanis: "Latvijas soctīklos atkal pamodušies panikas cēlāji par krievijas iespējamo uzbrukumu. Kā tad! Benzīntankos pa visu krievzemi stāv kilometrīgas rindas, armijā tiek vervēti kubieši un Kremlī nevar saprast, kā lai pa televizoru izskaidro aktuālo aplenkumu Ukrainas frontes ciematā. Tikmēr somu bumbvedēji (labākie Eiropā) rīko manevrus un nevar vien sagaidīt savu iespēju atgriezt Karēliju un pie reizes 3 dienās paņemt Pēterburgu. Lasot Somijas prezidenta intervijas, ir nojauta, ka viņi nekādu 5. pantu negaidīs. Tur prezidents ar olām, abās nozīmēs. Ja Igaunija (ar kuriem faktiski kopīga ekonomika) tiks iesaistīta, tad somi būs klāt 5 minūtēs. Esmu ar dažiem somiem runājis, 40. gads nav aizmirsts un parāds nav atmaksāts. Viņi tikai gaida iemeslu. Latvijas progresīvais aizsardzības ministrs, protams, pačakarēja 3 gadus, ko ukraiņi mums uzdāvināja, lai sagatavotos, taču - mums toties paveicies ar kaimiņiem. Rietumeiropa ir slidena un šaubīga, piekrītu. Bet Somija un Polija iesaistīsies Baltijas aizstāvēšanā, pat ja NATO vēl nevarēs izdomāt. Kaut gan, kamēr Tramps prezidents, nekāds karš te nav iespējams nekādā veidā. Esmu pārliecināts."
Viņa izteikumi tiek plaši komentēti, un, kā allaž, vienprātības nav - vieni piekrīt režisora teiktajam, savukārt citi norāda, ka Krievija ir pārāk neprognozējama.