"Tāds mums tas vēsturiskais centrs: stajanka"; Sarmīte Kolāte sašutusi par redzēto Doma laukumā

© Romāns Kokšarovs

Šogad Rīgā tiek uzņemtas vairākas ārvalstu filmas. Kino uzņemšana saistās gan ar satiksmes ierobežojumiem, gan citām īslaicīgām parādībām, tomēr Rīgas popularizēšana un šeit atstātā kinoindustrijas nauda ir vērtīgāka par dažām neērtībām.

Vecrīga ir pieprasīts filmēšanas laukums, tāpēc likumsakarīga ir arī transporta novietošana netālu no filmēšanas vietas. Jāteic gan, ka filmēšanas laukuma tiešā tuvumā, Doma laukumā, novietots ne tikai specializētais transports, kas nepieciešams procesa nodrošināšanai, bet arī privātās automašīnas.

Sarmīte Kolāte vietnē "X" vēsta, ka automašīnas Doma laukumā tiek novietotas arvien biežāk un vairāk. Tajā pašā laikā Latvijas Radio, kas atrodas Doma laukumā, savas automašīnas šajā laukumā novietot nedrīkst.

Sarmīte Kolāte uzskata, ka auto novietošanai varētu izmantot citas vietas, piemēram, plašo Rīgas domes stāvlaukumu vai kādu mazāku ieliņu, kur auto nebojātu kopējo laukuma atmosfēru.

Komentētāji piekrīt ieraksta autorei: "Saprotu nepieciešamību piegādēm un lielajam transportam, bet šeit lielākajā daļa izskatās, ka piegādā vienu ķermeni uz filmēšanas laukumu. Tiem ķermeņiem varētu ierādīt stāvlaukumus arī citur, tad tie pašu spēkiem atnāktu. Vecrīga ir maza."

"Visiem, kuri izmanto Doma laukumu ka auto stavvietu - ludzu soda naudu! Tada prakse ir valstis, kur joprojam soda nauda tiek praktizeta."

Slavenības

Kādreizējā grupas "A-Europa" dejotāja un mūziķa Artūra Duboka bijusī mīļotā Solvita Avakjana jeb Sola šovā “Slavenības. Bez filtra” atklājusi skarbas detaļas par savu personīgo dzīvi. Lai gan viņas vecākā meita Mišela dzīvo ar tēvu Artūru Duboku, Sola dēliņu audzina viena, jo bērna tēvs atsakās atzīt paternitāti pat pēc DNS analīzēm.

Svarīgākais