Krauklim "uzklūp" tiesu izpildītājs; visa jezga bēdīgi slavenās e-adreses sistēmas dēļ

© Ekrānšāviņš

Decembra sākumā cilvēki soctīklos vēstīja, ka nesaņem svarīgus paziņojumus no valsts iestādēm, tadējādi iekuļas nepatikšanās, zaudē naudu. Izrādās - kopš aprīļa savos e-pastos cilvēki vairs nesaņem paziņojumus par "latvija.gov.lv" saņemtajām vēstulēm, ja nav pārapstiprinājuši savas e-pasta adreses.

Jau ziņojām, ka sociālajā tīklā "X" ir vairāki ieraksti, kas apliecina, ka laikus nesaņemta paziņojuma dēļ ir kavēti maksājumi valsts iestādēm, nenomaksātas ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu soda kvītis un nav veiktas citas svarīgas darbības, kas ļautu izvairīties no tiesu izpildītāju iesaistes vai citām problēmām, tostarp kavētām tiesu sēdēm.

Sākotnēji Valsts digitālās attīstības aģentūra (VDAA) vīzdegunīgi paziņoja, ka "iedzīvotājiem jāapzinās, ka personai, kurai ir izveidota e-adrese, visa tiesiski nozīmīgā saziņa ar valsts iestādēm notiek portālā "Latvija.gov.lv", un valstij nav pienākuma pārliecināties par to, vai persona attiecīgos paziņojumus ir saņēmusi".

Cilvēki, maigi sakot, bija šokā par šādu valsts attieksmi. Pat Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs aizrādīja par šādu izrunāšanos.

Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa paziņoja, ka ir uzdevusi VDAA nekavējoties atjaunot paziņojumu nosūtīšanu uz oficiālās e-adreses lietotāju neverificētajiem e-pastiem līdz brīdim, kamēr ir pārliecība, ka iedzīvotāji un uzņēmēji ir saņēmuši informāciju un viņiem ir bijusi droša iespēja apliecināt e-pasta adreses patiesumu. VDAA sāka dienesta pārbaudi.

Savu pieredzi ar ačgārno e-adreses sistēmu raidījumā "Preses klubs" pastāsta Reģionālo attīstības centru un novadu apvienības izpilddirektors, Valkas novada domes deputāts Vents Armands Krauklis.

"Daudzus gadus atpakaļ man šo e-adresi darba vajadzībām vajadzēja, tad arī norādīju tur savu epastu, bet lielākoties cilvēki šo e-adresi nelietoja, jo ērtāka ir saziņa caur ierasto epastu. Vasarā, braucot ar auto, secinu, ka mašīnai nav izieta skate. Nolemju to izdarīt Jūrmalā. Man CSDD paskaidro, ka es nevaru iziet skati. Prasu - kāpēc? Izrādās man uzlikts mašīnai liegums. Par ko? Nav nomaksāts sods (20 eiro) par ātruma pārsniegšanu, ko fiksējis radars. Lieta jau nodota tiesu izpildītājam un summa jau izaugusi līdz 79 eiro. CSDD samaksāju sodu. Prasu, vai tagad varu iziet skati. Nē. Liegumu var noņemt tikai tiesu izpildītājs. Zvanu viņam. Sola noņemt. Sestdien mēģinu skati iet vēlreiz. Joprojām to nevar izdarīt. Pirmdien zvanu tiesu izpildītājam. Tas paskaidro, ka kamēr policija nav apstiprinājusi, ka nauda saņemta, tikmēr liegums saglabājas. Finālā viss šis "prieks" izmaksāja vairāk kā 300 eiro. Secinājums ir viens - nedrīkst būt šādi servisi, kas nestrādā cilvēku interesēs," stāsta V. A. Krauklis.

Slavenības

Pašmāju realitātes šova “Slavenības. Bez filtra” zvaigzne Magone Liedeskalna ar mammu atbraukušas uz Rīgu un iekārtojušās viesnīcā, lai jau nākamajā dienā dotos pie ārstiem. Izrādās, ka šis brauciens bija jaunām emocijām bagāts – Magones mamma ne tikai pirmo reizi nakšņoja ārpus mājām, bet arī dalījās ar meitu atmiņās par savu dzīvi.