Atklāj, cik smagi Valteram Frīdenbergam bija dzīves pēdējās nedēļās

© Kaspars Krafts/F64

Šogad būs jau seši gadi, kopš mūžībā pēc ilgstošas cīņas ar vēzi 30 gadu vecumā tika aizsaukts tautā mīlētais mūziķis Valters Frīdenbergs. Pagājušajā nedēļā viņa draudzene Kristīne Paegle sarunu festivālā "Lampa" dalījās atmiņās par mūziķa pēdējām dienām, vēstīts Barbas Mednes materiālā "Atklāj vēl nezinamo par mūziķa nāvi" izdevumā "Privātā Dzīve".

"Pēdējais mēnesi tika pavadīts lielās sāpēs un uzdevumos, kas bija jādara. Katru otro dienu vajadzēja braukt saņemt pretsāpju medikamentus," atceras Kristīne.

Kristīnei bijis ļoti svarīgi visu darīt tieši tā, kā Valters vēlējies. "Pēdējās nedēļās viņš gribēja būt mājās. Viņš vēlējās, lai ir aizvērti tumšie aizkari. Lai ir klusums un miers. Apkārt, protams, raksta un zvana radi, draugi. Viņi vēlas nākt. Viņi pat ir iebraukuši jau mājas pagalmā un grib uznākt augšā, bet Valters stingri saka, ka viņš nevēlas nevienu satikt.

Jo viņam jau piecelties un parunāties, ko viņš kā solīds cilvēks gribēja darīt, prasīja piepūli. Un tad es biju tā sliktā, kas saka, ka nevar nākt augšā. Tas ir stāsts par cilvēka vēlmju cienīšanu. Izpildīt tās ir ļoti būtiski, pat ja citiem tās ir grūti saprast," atklāta ir Kristīne.