"Beidzot kāds to pateica!" Eilanda ieraksts izsauc viedokļu vētru

© Ģirts Ozoliņš/MN

Mūziķis Ralfs Eilands vietnē "X" aizsācis spraigu diskusiju - vai patiesi izlaidumi daudziem šķiet nevajadzīgs pasākums?

"Cik izlaidumiem jānotiek, lai beidzot to organizatori saprastu, ka tā ir garlaicīga h***a, ko var īstenot 30 minūšu laikā? “Bet, Ralf, studentiem un radiem tas ir svarīgi!". Nav. Man tikko studenti un radi pateica, ka nav svarīgi," tā R. Eilands. Vēlāk viņš papildina: "Manu tvītu ielaikoja visu skolu direktori, dekāni un izglītības ministrija! Izlaiduma fani šito negaidīja!"

Who: Man arī izlaidumi asociējas ar karstumu, miegainību, garlaicību, ilgumu un ģībienu.

Mr.K: Bērnudārza izlaidums 2 stundu garumā, kurā bērni paši nesaprot, kādēļ tur atrodās. Pēc sajūtām, sajūsmā par to ir pašas audzinātajas, bet neviens cits, kas atrodas zālē.

Naivā: Beidzot kāds TO pateica!!!

Agnese: Man patīk izlaidumi, skaists, svinīgs brīdis! Kāpēc noņemt to nost?

Jānis: Kā cilvēks, kuram arī ir bijuši izlaidumi, apstiprinu, ka tie tiešām varēja būt arī vienkārši e-pasts.

Eduards: Aizej uz pirmsskolas izlaidumu, tad tu redzēsi, kas ir garlaicīga h***a.

Andra: Patiesi svarīgi ir tiem, kuri beidz vispārēju atzinību ieguvušas, tradīcijām bagātas skolas un universitātes. Iespējams - tās pašas, kur mācījušies viņu vecāki un vecvecāki. Ja kļūsim vienaldzīgi pret izlaidumiem, tradīcijām nebūs, no kurienes izaugt.

Gatis: Vislabākais izlaidums bija universitātē kovid laikā. Mācību daļā parakstījos par dokumentiem, dekāns paspieda roku, iedeva atestātu un uztaisijām kopbildi. Viss. Katram absolventam bija savas 15 minūtes.

Katrīna: Just wait, kad Tev būs bērni un būs jāpiedzīvo bērnudārza izlaidums, kurš līdzinās festivālam gan izmaksu, gan pompozitātes ziņā.

Anita: Vēl tagad atceros 8.klases izlaidumu - viena no visu laiku foršākajām ballītēm, kurā daudzi gadiem pazīstami atklājās pilnīgi citā (labā nozīmē) ampluā.

Ķīps: Tautas identitāte ir tradīcijas, parašas, ieradumi, kultūra. To visu noliedzot, pavēršaties par kosmopolītu, ko citādi sauc arī par mankurtu. Un tad seko "progresīvās" idejas - divvavlodības un migrācijas atbalsts, nedabisku attiecību promocija...

Strēlnieks: ar izlaidumiem ir tāpat kā ar kapusvētkiem vai maratoniem. Vienmēr ir iespēja tos neapmeklēt.

Ilona: Svinīgo vajag, bet piekrītu, ka to var izdarīt, neliekot radiem un draugiem žāvāties jau pēc 20 min.

Arnis: ā, protams izlaidums ir skaista lieta. Visi sapucējušies ar dāvanām, ziediem utt. Bet tās svinīgās runas, kas bezmaz izklausās pēc 10-20 minūšu monologiem - nafig kādam tas ir vajadzīgs. It īpaši ja tas viss notiek ārā - karsts/lietus līst vai iekštelpās, kur nav ko elpot...