Fotogrāfs Sokolovs paziņo daudziem šokējošu vēsti

© Ekrānšāviņš no Youtube

Fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs vietnē "Facebook" paziņojis par fotogrāfa karjeras beigām. Negāciju un ķengu esot bijis tik daudz, un viņam tā sakusi šķist pārāk nomācoša darba blakne.

"Labdien, esmu fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs. Nē... Stop. Bijušais fotogrāfs...
Izlasīju par sevi visus jaunos rakstus. Palasīju komentārus.
Nekā citādāk noreaģēt es nevaru," tā iesāk A. Sokolovs.
Viņš stāsta, ka fotogrāfa karjeru sācis veidot jau vidusskolā. Aizbraucis mācīties uz Milānu. Pēc tam atgriezās Latvijā.
"Man atvērās jauns fotosesiju veids. Vesela jauna foto nozare: Privātās fotosesijas. Un kaut kā ļoti harmoniski tie portreti pārvērtās, sākumā par bildēm apakšveļā, un pēc tam par kailfoto. Tagad skatos atpakaļ un sapratu, ka tieši to periodu var nosaukt par manu "beigu sākumu".
Es ātri secināju, ka tieši kailfoto pievērš uzmanību un izraisa rezonansi. Sapratu, ka reklamējot sevi caur erotiku, es visātrāk un visparliecinošāk sasniegšu popularitātes virsotnes! Tā sākās radošākais posms manā dzīvē.
[..]
Mans tēls ir neatdalāmi saistīts ar seksu un erotiku. "Skandalozais fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs"! Toreiz man bija svētā pārliecība, ka tas viss ir forši un pareizi! Es pat lepojos ar sevi...
Laiks gāja. Kopš es pirmo reizi paņēmu rokās glancēto žurnālu ar savām bildēm, pagāja jau 23 gadi... Tūkstošiem sievietes bija manā studijā.
Es ļoti mīlu sievietes. Es vienmēr centos lai, bildes būtu maksimāli foršas, lai pati sieviete būtu apmierināta. [..]
Diemžēl, kā es necenstos, es nevarēju panākt, lai visi 100% modeles būtu apmierinātas. Vienmēr bija kaut kāds procents, kuras vilās vai bildēs, vai procesā, vai manī. Parasti, viņas neklusēja un rakstīja soctiklos, vai kaut kur forumos par savu negatīvo pieredzi. Tā sāka parādīties ļoti nepatīkamas baumas un veidoties mans negatīvais tēls.
Tam pielika roku arī vīrieši ar savu nepamatotu, vai pilnīgi pamatotu greizsirdību. Citi fotogrāfi, kurus es besīju. Un arī vienkārši cilvēki, kam es pārgāju ceļu. Vēl arī žurnālisti un influenceri, kuri grib ar kaut ko skandalozu pievērst auditorijas uzmanību.
Rezultātā bija ar vien vairāk baumu, ar vien vairāk negatīvu komentāru un ar vien vairāk spiediena.
Es, protams, tēloju stipru un nelokamu cilvēku. Staigāju ar paceltu galvu un visiem stāstīju, ka mani tas nekā neietekmē un man ir vienalga. Diemžēl ilgi tā nevarēja būt. Pienāca laiks, kad izveidojās neapmierinātu cilvēku kritiskā masa. Man šī negatīva kritiskā masa sakrājas pa 23 gadiem. Ir varbūt fotogrāfi, kam tas notiek ātrāk un ir kam vēlāk.
Es varēju padarīt laimīgus 5000 sievietes, bet kad parādījās 50 nelaimīgas, viņas parsvītro visu manu iepriekšējo veikumu. Es vairs nevaru izturēt šo spiedienu un stresu. Man ir nereāli žēl, ka ir modeles, kuras vilās manī. Ka man nesanāca attaisnot viņu ieceres uz fotosesiju, tās norisi un rezultātu. Man ir nereāli žēl, ka ir sievietes un vīrieši, kam es kaut kādā veidā izdarīju pāri.
Šobrīd kritiskā masa ir sasniegta. Es vairs neredzu nekādu iespēju turpināt fotogrāfa karjeru. Viss beidzies. Iznīcināju visus savus darbus, arhīvus un projektus. Es ļoti nožēloju ka izvēlējos kļūt par erotisko fotogrāfu. [...]."
Šis A. Sokolova paziņojums, maigi sakot, ir pārsteidzis, pat šokējis viņa draugus, paziņas, sekotājus. Cilvēki iesaka paņemt pauzi, apdomāt visu vēlreiz. Tāpat arī novēl izturību un veiksmi turpmāk.

Svarīgākais