Atklāj detaļas par 32 gadus vecā latviešu aktiera nāvi

© Kaspars Krafts/F64

Jau vēstījām, ka pirms mēneša - 27. aprīlī - nosvinot savu 32. dzimšanas dienu, maija beigās mūžībā devās aktieris, fotogrāfs Krišjānis Straumēns, kas teju desmit gadus cīnījās ar vēzi. Krišjāņa tēvs dziesminieks Kārlis Ārgailis-Straumēns Laumas Lapsas materiālā "Aktiera mūžs aprāvās 32 gadu vecumā" izdevumā "Privātā Dzīve" atklāj, ka pēdējais pavasaris dēlam bija īpaši smags.

Krišjānim, kuram vēzis tika atklāts vēl 22 gadu vecumā, šis pavasaris bija īpaši smags. Pēc tēva vārdiem, viņš juta, ka aizies. Tāpēc tā vietā, lai gulētu slimnīcas palātā, viņš pēdējos dzīves mēnešus pavadīja ar draugiem un filmējoties.

Kā stāsta tēvs, dēls gribēja dzīvot, vairākas reizes bija izgājis ķīmijterapiju, bet ar laiku sāpes kļuva smagākas.

"Dēls naktīs kliedza, es devos pie viņa, lai iedotu pretsāpju zāles. Krišjānis, kas ir kompānijas dvēsele, aizvien biežāk bija nomākts un gribēja pabūt viens," atceras tēvs.

Kārlis stāsta, ka 27. maijā devās ar dēlu un draugu pļaut zāli. Atgriežoties mājās, Krišjānis vairs nevarēja uzkāpt uz sesto stāvu un draugs viņu uz rokām uznesa. Vakarā abi vēl nedaudz parunājušies, bet, kad no rīta tēvs iegāja dēla istabā, viņš jau bija aizmidzis mūža miegā.

"Krišiņš bija aizgājis klusi un mierīgi."