Liene Cipule atklāj savu baiso ķeizargrieziena pieredzi

© Dmitrijs Suļžics/MN

Vairākus simtus komentāru izpelnījusies kāda aptauja vietnē "X". Ātrā tvitera aptauja: "Kas Tavā pieredzē ir bijis nepatīkamākais komunikācijā ar ārstiem?". Ierakstu komentējusi arī NMPD vadītāja Liene Cipule.

"Trešā ķeizargrieziena laikā abas ārstes vienlaikus skaļi iekliedzās. Tas bija baiss brīdis,līdz dzirdu bērna kliedzienu un saprotu, ka ar viņu viss labi. Tad viena saka otrai-teiksim viņai?Nu man cauri izšaujas 100 briesmīgu domu un saku -nu, sakiet gan! -Jums bija plīsums rētā," raksta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

Publicējam vēl dažus no komentāriem.

Madara: Tētim bija kuņģa vēzis ceturtajā stadijā. LOC pēc operācijas jautājām, kā tētis jūtas. Atbilde no ārsta paaugstinātā tonī: "Nu kā tad mirējs var justies!" Pēc tam māsiņa: "Runājat kapa vietu, jo laidīsim mājās - tur divas nedēļas varbūt novilks." Nodzīvoja. Krietni ilgāk.

Kristīne: Vajadzēja nokārtot lietas pēc missed abortion. Daktere skaļi, pa visu uzņemšanas nodaļu: "Jūs uz abortu, ja?"

Inese: Ārste pēc analīžu veikšanas iedeva izprintētu rezultātus un teica, lai ieguglēju, ko tie nozīmē, jo viņai nav laika skaidrot. Par šo “vizīti” man bija jāsamaksā tāpat. Ar rezultātiem devos pie citas ārstes, jo nemācēju saguglēt. Izrādījās, ka man vajag operāciju.

Ineta: 3.grūtniecības mēnesis, asiņošana, ātrie, slimnīca. “Nekas tur vairs nav, jātīra!”. Es histērijā, neļauju neko darīt. Pienāk rīts, cita ārstu maiņa - nu re, redz kur sirsniņa pukst…Manai sirsniņai šobrīd 22 gadi.

Zukure: 38.grūtniecības nedēļā krampji bez apstājas, es nespēju paiet. "Šitā jau nepiedzemdēs, nemāk sāpes pārdzīvot." Par lupatu nosauca. Pēc 12 h akūts ķeizars jo iekšēja asinošana un plīsumi dzemdē.

Jānis: Paula Stradiņa slimnīcā dažus gadus atpakaļ uzņemšanas nodaļā - "Mostieties, te ir jūsu rēķins!" - "Bet kā? Es taču vēl spļauju asinis?" - "Es neko nezinu, dakteris jau aizgāja mājās"

Svarīgākais