"Tu mani pārsteidzi..."; aktieris Upenieks par kādu zīmīgu sarunu ar Lilitu Ozoliņu

© Edmunds Brencis/F64

Aktieris Mārtiņš Upenieks vietnē "Twitter" atstāsta kādu reiz notikušu dialogu ar leģendāro aktrisi Lilitu Ozoliņu.

"Mēs runājām, ka 80 ir labs laiks, lai aizietu. 85 tā kā par vēlu, bet 75 par agru. Tu mani pārsteidzi. Mīlu," raksta aktieris.

Sandra: Jūsu saspēle izrādē "Haralds un Moda" ir man neaizmirstama teātra pieredze. Tā toreiz pārsteidza arī mani. Lai māksliniecei gaisma viņas ceļā! Skumstu kopā ar visiem viņas talanta cienītājiem.

Rence: Daudz par ātru!

Jau ziņots, ka 75 gadu vecumā mirusi Dailes teātra aktrise Lilita Ozoliņa.

Ozoliņa dzimusi 1947.gada 19.novembrī, mācījusies Tautas kinoaktieru studijas Līvijas Akurāteres un Aloiza Brenča kursā. 1971.gadā viņa beigusi Dailes teātra 4. studiju, vienlaicīgi iegūstot Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē "Profesionālā teātra un kino aktrise". Viņa apguvusi arī medmāsas profesiju.

Teātrī aktrise strādāja kopš 1966.gada.

Ozoliņa pazīstama kļuva ar Ārijas atveidošanu Raiņa traģēdijā "Indulis un Ārija" (1987), bet profesionālās dzīves plašāko ievērību saņēma pēc viņas kino lomām, tostarp daudzsēriju filmā "Ilgais ceļš kāpās".

Ozoliņa Dailes teātra pēdējās sezonās atainoja Henrietu Iskariotu komēdijā "Pusnakts šovs ar Jūdu Iskariotu" un Florianu Zelleru lugā "Māte".

Ozoliņa vairākkārt saņēmusi "Spēlmaņu nakts" nominācijas, kā arī balvu "Labākā aktrise", 2009.gadā saņēmusi ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, bet 2017.gadā nominēta "Lielā Kristapa" kategorijā "Labākā aktrise otrā plāna lomā" par Sievieti izsūtījumā filmā "Melānijas hronika".

Svarīgākais