Kaimiņš piedāvā ieviest jaunu nodokli

© Ģirts Ozoliņš/F64

Bijušais politiķis, tagad aktieris Artuss Kaimiņš vietnē "Facebook" neslēpj sarūgtinājumu par to, ka kino nozarei Latvijā plānots būtiski samazināt finansējumu.

"Skatos ziņas, valstij nav naudas veselībai. No KM grasās paņemt 1,5m eiro, kas paradzēti jaunajām filmām. Tā laikam ir puse no visu LV filmu gada budžeta. Jauki.
Bet.
Mēs jau tā no Latvijas vismazāk Baltijā finansējam savu kino. Un es varu piedāvāt, kur ņemt naudu. Pie tam, katru gadu!
Ieviešam BEIDZOT digitālo nodokli. Nedz FB, Instagram, Google, YouTube un Twitter, Latvijas budžetā neatstāj neko. Pat ne centu gada griezumā. Un tie ir ap 30 miljoniem eiro gadā, ko iekasē no Latvijas uzņēmumiem par reklāmas izvietošanu. Jo tādas summas griezumā Latvijas uzņēmumi reklamējas lielajos, amerikāņiem piederošos, internetmedijos. Par to jau runāts sen. Lietuvai ar Igauniju šie skaitļi, kas iet secen valsts budžetam, ir līdzīgi. Ir laiks digitālajam nodoklim. Un, lai dzīvo kino un veselība," uzskata A. Kaimiņš

Jau ziņots, ka glābjot veselības budžetu, FM piedāvā apturēt nacionālā kino ražošanu. Nacionālais kino centrs un filmu producenti FM ierosinājumu atņemt jau ieplānotu naudu sauc par apdraudējumu kino pastāvēšanai FM ierosinājums pārdalīt 1,5 miljonus apdraud 15 jaunu filmu ražošanu, vēsta TV raidījums "Nekā personīga"

Slavenības

Raidījuma "Ģimene burkā" dalībnieks Uģis Kuģis dalās iespaidos par sava dēla dzimšanas dienas svinībām, kas izcēlušās ar iespaidīgām izmaksām un vislabākajām krišnaītu tradīcijām. Uģis Kuģis atklāj, ka svinības bija rūpīgi plānotas, lai radītu neaizmirstamu pieredzi gan dēlam, gan viesiem.

Svarīgākais