Cilvēki pavīpsnā par Pabrika ierakstu

© Gints Ivuškāns/F64

Politiķis Artis Pabriks vietnē "Twitter" neslēpj, ka ir gandarīts par interesantu skaitu valsts aizsardzības dienestam.

"Valsts aizsardzības dienestam pieteikušies 488 brīvprātīgie, tas nozīmē, ka ambīcija uzņemt tikai 300 jauniešus ir bijusi ļoti pieticīga. Tagad svarīgi panākt, lai dienestu beidzot šie 488 jaunie karavīri nestu pozitīvu ziņu visai sabiedrībai un nākošajiem jauniesauktajiem," raksta A. Pabriks.

Deduktors: Mani vispār uztrauc, ka mums tā ir problēma atrast instruktorus un infrastruktūru lai sagatavotu 300 karavīrus. Tad kas notiktu, ja sāktos karš un īsā laikā vajadzētu apmācīt tūkstošus? Tas ir tikai vēl viens pierādījums, ka OMD likvidēšana bija liela kļūda.

Kornelius: Nevajag izdarīt pārsteidzīgus secinājumus no pirmā gada - šogad šie jaunieši ir, skaidrs, pirmais gads, karš fonā, bet ceru, ka šis entuziasms būs arī nākamgad, aiznākamgad un arī pēc desmit gadiem.

Senbijlaiks: 300 jauniešus nosaukt par "ambīciju" gan ir skaļi teikts..

Pēteris: Un Artis, ar savu darbu, viņus visus ir nodrošinājis ar "lēto" pārtikas iepirkumu ... labs darbs čalīt, labs darbs!

Berx: Kas tas ir 300. Bahmutā vien ik dienas ukraiņi zaudē +/-300 jauniesauktos

Nejedzis: Tas nozīmē ka tie ir vienīgie ,kas grib, nākošajā gadā nebūs i 100

Jau ziņots, ka 5.aprīlī Saeima trešajā - galīgajā - lasījumā pieņēma Valsts aizsardzības dienesta likumu, nosakot pienākumu dienēt VAD katram Latvijas pilsonim, vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas vai viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka VAD brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsones, sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu sāks šī gada 1.jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024.gada 1.janvāra dienests tiek noteikts kā obligāts. Arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi, taču nepieciešamības gadījumā trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks.

Nacionālo bruņoto spēku sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers atzinis, ka Ādažu bāze ir gatava uzņemt 300 jauniešus, bet 400 jauniešu uzņemšana būtu maksimums, ko šogad iespējams apmācīt dienestā.

Svarīgākais