Zelenskim neatļauj uzstāties Eirovīzijas finālā

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

Eiropas Raidorganizāciju savienība, kas ir Eirovīzijas rīkotāja, liedza Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim iespēju uzrunāt klausītājus ar video starpniecību mūzikas konkursa finālā, kas notiks 13.maijā Liverpūlē. Par to raksta The Times.

Pasākuma rīkotāji uzskata, ka Zelenska uzruna Eirovīzijas 160 miljonu lielajai publikai ar aicinājumu atbalstīt Ukrainu varētu politizēt konkursu.

"Eirovīzijas dziesmu konkurss ir starptautisks izklaides šovs, kuram ir stingri noteikumi un principi, kas izveidoti kopš tā pirmsākumiem. Viens no tā stūrakmeņiem ir pasākuma nepolitiskais raksturs. Šis princips aizliedz politiskus vai citus paziņojumus konkursa laikā. Zelenska kunga lūgumu uzrunāt skatītājus Eirovīzijas dziesmu konkursā, lai gan tas ir labu nodomu vadīts, konkursa vadība diemžēl nevar apmierināt , jo tas ir pretrunā ar pasākuma noteikumiem,” izdevumam pastāstīja organizatori.

Slavenības

Derens Brauns, britu burvis, kurš ieguva slavu pēc TV šova Mind Control 2000. gadā, pēkšņi nokļuvis uzmanības centrā, kad uzmanība tika pievērsta viņa decembra ierakstam sociālajos tīklos par Keitu Midltoni, ziņo Newsweek.

Svarīgākais