Ojāra Kalniņa atraitne: Vīrs nomira manās rokās

© Romāns KOKŠAROVS, F64 Photo Agency

Jau ļoti drīz pēc vīra, diplomāta un politiķa Ojāra Ērika Kalniņa aiziešanas no šīs pasaules viņa sieva Irma Kalniņa saprata - viņai ir jāturpina vīra iesāktie darbi. Irma ir piemērs, kā pusotra gada laikā spēt pielāgoties pārmaiņām un pāršķirt jaunu lapaspusi, lasāms žurnāla “Ieva” žurnālistes Gundegas Gaujas materiālā “Nevaimanāt, celties un darīt".

Sieviete atzīst, ka pēc vīra aiziešanas bijis milzīgs šoks. “Nevaru to pat vārdos izstāstīt - no rīta nobučot vīru, novēlēt viņam jauku dienu un tad pieredzēt, ka, pārnācis mājās, viņš nejūtas labi un nomirst manās rokās...Visa dzīve aizgāja pilnīgi ciet.

Darbus darījusi kā robots. Pārcēlusies uz citu dzīvesvietu, pārkrāsojusi virtuvi, iekārtojusi to. Un pati par sevi pasmējusies - tas laikam ir tas, ko dara atraitne, kam salauzta sirds. Viņa sēru laikā pazaudējusi 16 kilogramus.

Taču viņa atradusi spēku saņemties un secina - nevajag vaimanāt, bet iet un darīt. Šobrīd viņa ir Saeimas deputāte, bet miera osta viņai ir lauku mājas.

Slavenības

Citi eksprezidenti laiku pa laikam parādās kādā publiskā pasākumā, taču par eksprezidentu Andri Bērziņu nekas nav zināms. Laumas Lapsas materiālā "Esmu laucinieks un tāds mūžam palikšu!" izdevumā "Privātā Dzīve" Bērziņš stāsta, ar ko patlaban nodarbojas.

Svarīgākais