Skride atklāj savu pieredzi saziņā ar krievvalodīgajiem pacientiem

© Ģirts Ozoliņš/ F64 Photo Agency

Īpaši pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā, Latvijā arvien aktuālāks kļuvis jautājums par to, kuras iestādes un uzņēmumi joprojām sazinā izmanto krievu valodu. Par savu pieredzi saziņā ar pacientiem pastāstījis arī kardiologs Andris Skride.

"Piemēram, ienāk uz pieņemšanu pacients, viņš ir dzīvojis Latvijā 50, 60 gadus, es vienmēr saku labdien, cilvēks nesaprot, ko es saku, vai arī tēlo, ka nesaprot," TV24 raidījumā "Preses klubs" klāsta A.Skride. "Es prasu, bet jūs kaut vai labdien varat pateikt? Ir ļoti liela daļa arī kulturāli, kuri saka labdien un palūdz, vai nevar sazināties krievu valodā."

"Daži par spīti nerunā. Bet mums ir savs mugurkauls jārāda," norāda mediķis.

Slavenības

Nesen notikušajā pasaules līderu samitā Pekinā novērotas vairākas interesantas epizodes - piemēram, Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna padotie cītīgi tīrīja visas virsmas, kurām viņš pieskārās. Kā eksperti pastāstīja aģentūrai “Reuters”, šis rituāls ir daļa no plaša drošības pasākumu kopuma, lai cīnītos pret ārvalstu spiegiem.