Režisors Kairišs noskatījis sev kapa vietu

© Gints Ivuškāns/F64

Latviešu kino un teātra režisors Viesturs Kairišs sarunā ar žurnāla "Ieva" žurnālisti Ilzi Annu Vītolu rakstā ""Dieva mīlulis" skar arī eksistenciālas tēmas.

Režisors stāsa, ka negrib būs pusdzīvs vecs cilvēks. Būs jāmirst. Un mani apglabās Latgalē, zinu, kuros kapos. Bet, domāju, no daudzām lietām mani paglābusi šī nesaprotamā tieksme, ka tik daudz vēl jāizdara. Varbūt tā slēpju savu tukšumu, bet nekad nav bijis sajūtas, ka smu kaut ko paveicis un nu varēšu atpūsties," norāda V. Kairišs.

Viņš pieļauj, ka "pat ar manu dīvaino veselību, man būs jādzīvo diezgan ilgi".

Jau ziņots, ka Viestura Kairiša autobiogrāfisko spēlfilmu "Janvāris", kas stāsta par jauna cilvēka nobriešanu un izaugsmi 1991.gada barikāžu notikumu laikā Rīgā, pirmajā tās izrādīšanas nedēļas nogalē noskatījušies vairāk nekā 7000 skatītāju.

Filma "Janvāris" stāsta par jauniem kinematogrāfistiem 1991.gada barikāžu laikā, kad viņi tiek ierauti Rīgā notiekošajos politiskajos notikumos, cenšoties nokļūt tiem tuvāk un vienlaikus meklējot savu vizuālo valodu. Lomas filmā atveido Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene (Danovska), Sandis Runge, Baiba Broka, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Imants Strads, Kaspars Dumburs, igauņu aktieris Juhans Ulfsaks un lietuviešu aktieris Alekss Kazanavičs. Filma veidota filmu studijā "Mistrus Media", tās producenti ir Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

santa.lv

Svarīgākais