"Nekādu ilūziju!" Hermanis pauž viedokli par mobilizāciju Krievijā

© Gints Ivuškāns/ F64 Photo Agency

Aizvadītajā nedēļā Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par daļēju mobilizāciju valstī. Tiesa, kamēr publiskajā telpā parādās arvien vairāk un vairāk viedokļu par to, ka šo mobilizāciju tikai uz papīra var nosaukt par daļēju, tikmēr Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis, kurš jau ne reizi vien publicējis viedokli par dažādām tēmām, izteicis savus novērojumus par esošo situāciju.

"Secinājumi pēc pirmās mobilizācijas dienas: 1. krievijas tauta dodas slepkavot pilnīgi labprātīgi un nekādas iekšējās pretošanās nebūs, jo tāda ideja pat netiek izskatīta. 2. pat opozīcija emigrācijā neaicina uz fizisku vai bruņotu pretestību, jo tāda ideja pat netiek izskatīta," teikts A.Hermaņa sociālā tīkla instagram publicētajā ierakstā.

"Putinu šeit vainot ir smaga kļūda, jo par secību vairs nav šaubu, - šī tauta ir radījusi putinu, nevis otrādi, un vakar šī tauta noņēma masku. 4. Tā nav biomasa. Ir sliktāk. Tie ir zombiji, kuriem ieslēgts pašiznīcināšanas režīms. Un šī nav mākslinieciska metafora. Nekādu ilūziju vairs. Latvijai tikai viens glābiņš. Kļūt par Izraēlu. copy paste visu pēc kārtas," norādījis režisors.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka Krievijas varasiestādes gatavojas aizliegt izbraukt no valsts visiem vīriešiem mobilizācijas vecumā, portālam "Meduza" sacījuši divi Krievijas prezidenta administrācijai tuvi avoti. Viens no avotiem teicis, ka visticamākais datums, kad šāds aizliegums stāsies spēkā, ir trešdiena, 28.septembris. Otrs avots sacījis, ka aizliegums stāsies spēkā pēc pseidoreferendumiem par pievienošanos Krievijai, kas tiek rīkoti Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās. Pseidoreferendumu pēdējā diena ir otrdiena, 27.septembris.Avots piebildis, ka izbraukšanai no valsts vīriešiem būs jāsaņem kara komisariāta atļauja.

Jau ziņots, ka otrdien, 21.septembrī, Krievijas prezidents Vladimirs Putins izsludināja tā dēvēto daļējo mobilizāciju bruņotajos spēkos. Mobilizētos paredzēts nosūtīt karot uz Ukrainu.

Svarīgākais