Pugačova vēršas Krievijas Tieslietu ministrijā, lūdzot viņu atzīt par "ārvalstu aģentu"

© Tass/Scanpix/LETA

Pēc tam, kad parodists un televīzijas raidījumu vadītājs Maksims Galkins, kurš izteicies pret karu Ukrainā, tika iekļauts Krievijas fizisko personu reģistrā, kuras pilda ārvalstu aģenta funkcijas, ar lūgumu iekļaut arī viņu šajā sarakstā pie Krievijas Tieslietu ministrijas vērsusies Galkina sieva Alla Pugačova.

Alla Pugačova divas dienas pēc tam, kad Maksims Galkins tika pasludināts par Krievijas Federācijas ārvalstu aģentu, Instagram publicēja ierakstu:

"Aicinājums Krievijas Federācijas Tieslietu ministrijai. Aicinu ierakstīt mani manas mīļās valsts ārvalstu aģentu rindās, jo esmu solidāra ar savu vīru, godīgu, cienīgu un sirsnīgu cilvēku, īstu un neuzpērkamu Krievijas patriotu, kurš savai vēl Tēvzemei ​​labklājību, mierīgu dzīvi, vārda brīvību un mūsu puišu nāves izbeigšanu iluzoru mērķu dēļ, kas padara mūsu valsti par briesmoni un apgrūtina mūsu pilsoņu dzīvi."

Kā ziņots, Galkins iekļauts Krievijas fizisko personu reģistrā, kuras pilda ārvalstu aģenta funkcijas.

Kremļa pārstāvis septembra sākumā paziņoja, ka Galkinam "skaidri nav par ceļam" ar pārējiem Krievijas pilsoņiem.

Krievijas Tieslietu ministrija, papildinot fizisko personu - "ārvalstu aģentu" reģistru, norādīja, ka Galkins nodarbojas ar politisku darbību, saņemot finansējumu vai cita veida palīdzību no Ukrainas. Pagājušajā nedēļā ar tādu pašu formulējumu reģistrā tika iekļauti žurnālisti Jūlija Latiņina un Maikls Naki, kā arī vēsturniece un pedagoģe Tamāra Eidelmane.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs 4.septembrī asi kritizēja Galkinu, kad žurnālisti Peskovam jautāja par viņa attieksmi pret māksliniekiem, kas pēc kara sākuma pameta Krieviju, bet tagad atgriežas. Šāda māksliniece ir Pugačova.

"Ir, protams, tie, kas burtiski sevi aptraipījuši ar pavisam nepieklājīgiem un visiem nepieņemamiem paziņojumiem. Tie, teiksim tā, ir tie, ar kuriem mums skaidri nav pa ceļam. Un ir arī citi," sacīja Peskovs. "Es neesmu dzirdējis nevienu Allas Pugačovas paziņojumu. [Viņas] laulātais draugs ir izteicis ļoti sliktus paziņojumus, kurus es pats esmu lasījis," teica Peskovs, rezumējot, ka Galkinam "skaidri nav pa ceļam" ar pārējiem Krievijas pilsoņiem.

Slavenības

Dziedātāja Agnese Rakovska pastāstījusi par nepatīkamu incidentu ar Latvijas Radio 2. Proti, dziesma, kuru viņa uzrakstījusi un izpilda kopā ar Normundu Zušu, netiks iekļauta "Muzikālās bankas" aptaujā.

Svarīgākais