Māras Zālītes viedoklis: kāpēc pieminekli Pārdaugavā nenojauca ātrāk?

© Ģirts Ozoliņš/F64

Vērtējot, kāpēc okupācijas simbola novākšana notiek tikai vairākus gadu desmitus pēc valsts neatkarības atgūšanas, dzejniece Māra Zālīte "tv3.lv" teic: “Mēs bijām tā kā samierinājušies ar to."

"Tā ir tā mūsu pārmērīgā tolerance pret daudzām lietām, kas izpaužas gan attiecībā pret pieminekļiem, gan pret valstij nelojālajiem cilvēkiem. Tā tolerance mums ir pret daudz ko. Un šoreiz es to lietoju negatīvā nozīmē.”

“Piemēram, vēlēšanu kontekstā mēs esam diezgan toleranti pret Saeimas kandidātiem, kur gadiem ilgi cilvēki ir balsojuši par partijām, kurās ir noziedzīgas personas. Tā, protams, ir pārprasta tolerance. Varbūt tā ir nevēlēšanās iet uz sadursmēm un zināma gļēvulība.”

“Okupācijas vārdu jau arī mēs tā kā baidījāmies piesaukt. Tā kā bija neērti to izrunāt, jo varētu ar to kādu aizvainot.”

Slavenības

Gada sākumā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei bija plāns dubultot maksu par pasēm - 30 eiro vietā 60 eiro par dokumenta izgatavošanu. Sabiedrība satrakojās, un tā kā jēdzīga pamatojuma šādam cenu lēcienam nebija, beigās tika nolemts nodevu celt par četriem eiro. Taču klāt kārtējā valsts budžeta "lipināšana".....un dienas kārtībā atkal jautājums par cenas celšanu pasēm.

Svarīgākais