Māra Zālīte par pieminekli Pārdaugavā: Tas ir lieks un mūsu laikam neatbilstošs

© Ģirts Ozoliņš/F64

Mēs atbrīvojāmies no okupācijas un mums ir jāatbrīvojas no tās simboliem, – komentējot Uzvaras parka pieminekļa novākšanu, “tv3.lv” teic dzejniece Māra Zālīte.

“Man nav absolūti nekādu šaubu par to, ka šis ir pilnīgi neiederīgais objekts. Vai tas atrastos Rīgā, Liepājā, Bauskā vai Cēsīs - tas ir lieks. Lieks un savam laikam neatbilstošs. Mūsu laikam neatbilstošs,” uzsver dzejniece.

“Mums nav vajadzīgs piemineklis, kas agresīvi veidots ar krievu karavīru tēliem, ar ieročiem rokās, kas vērsti diezin uz kuru pusi, bet ir sajūta, ka tie vērsti uz to cilvēku pusi, kas iet tam garām. Un, protams, ka tas sasaucas ar to, kas tagad notiek, ko tagad dara krievu karavīri,” vērtē Zālīte.

Viņa piebilst: “Kamēr tas piemineklis bija, mēs visi gājām tam garām, sakostiem zobiem.”

Slavenības

Raidījuma "Ģimene burkā" dalībnieku Graudiņu ģimenes mamma Kerkira ļoti mīl pilnveidot un dažādot savu augumu, arī šoreiz Kerkirai ir padomā kas īpašs un uz mūžu paliekošs - viņa ieradusies uztetovēt savu vārdu. Gatavojoties tetovēšanai, Kerkira kavējas atmiņās no pirmā randiņa ar vīru Edgaru, kurā viņš Kerkirai izteicis visai savādu lūgumu.