Riva pastāsta par atgadījumu aptiekā

© Vladislavs Proškins / F64 Photo Agency

Latvijā populārais mūziķis Markus Riva pastāstījis par situāciju, kādu piedzīvojis aptiekā.

Kā mikroblogošanas vietnē twitter norāda mūziķis, tad viņš iegājis aptiekā pēc zālēm un viņu apkalpoja farmaceite no Ukrainas. Mūziķis raksta, ka farmaceite viņu atpazinusi. "Djakuyu! Patīkami! Un prieks, ka mēs palīdzam arī ar darba vietām," uzsver mākslinieks.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka kopš Krievijas sāktā kara pret Ukrainu līdz šim Latvijā reģistrēti 36 648 Ukrainas iedzīvotāji, bet 31 257 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.

Savukārt izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību nodrošināta 12 640 personām. Tas nozīmē, ka pārējie bēgļi atraduši dzīvesvietu paši vai arī mitinās pie draugiem un radiem, iepriekš skaidroja IeM.

Starp bēgļiem ir 46% ir sievietes, 22% - vīrieši, bet 32% ir bērni, pamatā vecumā no diviem līdz 17 gadiem.

Ukrainas iedzīvotāji, kuriem ir biometriskās pases un nav nepieciešama ne sociālā palīdzība, ne palīdzība ar izmitināšanu, var uzturēties Latvijā līdz 90 dienām gada laikā, par to neinformējot valsts iestādes.

Valdība jūlija beigās pieņēma grozījumus noteikumos par primāri sniedzamā atbalsta nodrošināšanu Ukrainas iedzīvotājiem, kas paredz Ukrainas bēgļu izmitināšanai līdz 60 dienām paredzēt segt lielākas izmaksas.

Kopš Krievijas iebrukuma sākuma 24.februārī Ukrainā savas mājas bijuši spiesti pamest miljoniem cilvēku.