Kolēģe par Pēteri Liepiņu: Nekas neliecināja, ka redzam viņu pēdējo reizi

© F64

11. maijā mūžībā devās Dailes teātra aktieris Pēteris Liepiņš. Aktrise Indra Briķe atceras to dienu teātrī pirms diviem gadiem, kad atvadījusies no kolēģa Liepiņa, vēstīts Evijas Kalnbērzas Martas Kalniņas materiālā "Izrauts gabaliņš no sirds" izdevumā "Privātā Dzīve".

Kā atceras Briķe, Liepiņš todien no teātra devās prom smaidīgs.

"Toreiz nekas neliecināja, ka viņu redzam pēdējo reizi. Divus gadus teātrī bijām bez Pētera... Bija zināms, ka viņam ir kāda sirdskaite, un domājām, ka viņš atveseļosies. Visi ļoti gaidījām viņu atpakaļ," viņa saka.

Aktrise arī piebilst, ka visiem kolēģiem Pētera ļoti pietrūks un ir tāda sajūta, it kā "būtu izrauts gabaliņš no sirds".

Kā vēstījām iepriekš, oktobrī Liepiņš pirmo reizi runāja par savām nopietnajām veselības problēmām.

Viņš Intas Mengišas materiālā "Smagas slimības dēļ zaudējis 20 kg" izdevumā "Kas Jauns" stāstīja, ka principā gadu jutās kā nepilnvērtīgs cilvēks. Sākumā ilgu laiku bija slimnīcā, saslima ar plaušu karsoni.

Mediķi vairākus mēnešus Liepiņu mocījuši, meklēdami vainu.

"Stradiņos ilgi nevarēja atklāt. Drausmīgs stress! Dakteri man visu ko "piesēja", sākot ar azbesrozi, beidzot ar plaušu vēzi. Esmu izgājis cauri teju visiem iespējamajiem aparātiem," atcerējās Liepiņš.

Vēršoties pēc palīdzības pie Elejas Veronikas, kas ieteica dakteri Apšvalku Sauriešos, Tuberkolozes un plaušu slimību centrā, tika atklāts, ka pēc saslimšanas ar pleirītu, Liepiņam ir bijusi izstaigāta tuberkoloze.