Ievas Brantes ieraksts par laulību šķiršanu izraisa asu reakciju

© Žanete Terentjeva/F64

Juriste Ieva Brante sociālajā vietnē Instagram dalījusies ar viedokli par laulību šķiršanu, kas izraisījis asu diskusiju komentāros.

Kā atklāj juriste, viņa šajās dienās ir šķīrusi septiņas laulības un neslēpj, ka atbalsta šķiršanos, ja pāra kopdzīve kļūst par "murgu".

"Ja Tava laulība Tevi grauž, kož un iznīcina, tad iznīcini savu laulību. Nav nekā skumjāka un traģiskāka par zaudētu un izniekotu dzīvi.Laulība, kas balstīta uz strīdiem, sāpēm un meliem nav laulība. Tā ir pašnāvība. Dalīt gultu ar cilvēku hipotēkas dēļ ir pazemojoši. Tāpat kā dzīvot kopā statusa vai sabiedrības spiediena dēļ. "Mēs dzīvojam kopā bērnu dēļ" - ir nekam nederīga atruna. Muļķības un meli!!" - ierakstā pauž Ieva, norādot, ka "nav nekā briesmīgāka, kā iet mājās un just - te nav laimes".

"Kā jūs varēsiet iemācīt saviem bērniem laimi, ja paši nezināt, kas tas ir, kur tas ir un kā tas ir - būt laimīgam?! Laime nav divu pieaugušo tēlošana un neīsts smaids," norāda juriste.

View this post on Instagram

A post shared by Ieva Brante (@ibrante)

Tikmēr komentāros daudzi pārmet juristei "egoisma" un "laulību šķiršanas" propagandu.

"Skarbi teikt un izklausās jau pēc egoisma. Kad bērni ienāk ģimenē, daudz kas tiek darīts dēļ viņiem un dzīvot ar kādu kopā arī nozīmē kaut ko darīt otra labā. Strīdi, grūti periodi ir un būs laulībā bet māksla jau nav izšķirties, bet salabot un izprast vienu otru. Ne velti laulību noslēdzot ir solījums- labos un sliktos laikos. Protams, fizisku un psihisku vardarbību neatbalstu bet domāju ka ik vienam nācies apjukt dzīves ceļa un tas nenozīmē ka egoistiska domāšana vienmēr noved pie laimes poda. Sabiedrība ir celta uz cilvēku spēju domāt vienam par otru. Ir cilvēki kuri jau sen senos laikos ir upurējušies bērnu labā jo tajos laikos sievietei nebija kur iet ar bērnu pulku lai piepildītu savu dzīvi. Un Jūsu rakstītais domāju ka sāpina daudzas sirdis kuras ir darījušas visu lai bērni varētu uzaugt ar iespēju uz dzīvi. Nekas uz šis pasaules nav melns vai balts," norāda komentāra autore.

"Izklausās pēc laulību šķiršanas propogandas... It kā laulība būtu, kas pašsaprotams un nesatricināms... Izvēlieties to izbeigt, JA neesat tajā laimīgi! It kā tas būtu nosodījums...būt laulībā... Cik zinu, pie altāra sola mīlēt un rūpēties līdz nāve šķirs... Ja, kāds netur solījumu... Tev aizvien vairāk darba! Visu cieņu... taču šoreiz iebrauci auzās!" - uzskata komentētājs.

Juriste gan vēlāk komentārā uzsver, ka "cilvēks ir visupirms pelnījis dzīvot laimīgi un droši", bet pārējais esot sekundārs, tostarp, laulība.

Jāatzīmē, ka vairāki soctīklu lietotāji komentāros piekrīt I. Brantes paustajam.

Slavenības

Andris un Liene Kiviči bieži nonāk sabiedrības redzes lokā. Diemžēl visbiežāk tieši dažādu nepatīkamu notikumu dēļ. Šoreiz sabiedrībā sašutuma vētru izsaukusi Kiviču vieglprātīgā, varētu pat teikt, nolaidīgā un bezatbildīgā attieksme pret saviem mājdzīvniekiem.

Svarīgākais