Streips neizpratnē par valdības lēmumu: "Tas būs prāta darbs?"

© Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Žurnālists Kārlis Streips savā facebook kontā neslēpj izbrīnu par nesenu valdības lēmumu.

"Nav vairs tie gadi, kad gribas iet un tusoties līdz rīta gaismai (ja godīgi, tad, kad bija tie gadi, arī tad nebiju cilvēks, kuram tas īpaši patika), un tāpēc šis ir jautājums, kurš mani personīgi neietekmēs, bet valdības lēmums vecgada vakarā ļaut bāriem un naktsklubiem darboties bez laika ierobežojuma? Tas būs prāta darbs?

Pirmkārt, nav ne jausmas, kā populārs naktsklubs var atrast visu nepieciešamo, lai būtu atvērtam tikai vienu nakti pēc vairāku mēnešu dīkstāves, kura nākamajā dienā sāksies no jauna.

Un, otrkārt, naktsklubi nebūs tā vieta, kur pulcējas visapzinīgākie no ļautiņiem, un divas nedēļas pēc jaunā gada paredzu, būs milzīgs infekciju un hospitalizācijas pieaugums, un gribot, negribot, valdībai atkal būs jāuzliek smagāki ierobežojumi, tajā skaitā, iespējams, mājsēde. Un kārtējo reizi tas būs brīdis, kurā patlaban nevakcinētiem tautiešiem neviens saprātīgs cilvēks neteiks paldies. Tieši pretēji.

Ejiet visi vakcinēties! Šī nav spēle, tā nav rotaļa, un tiem no mums, kuri esam prātīgi un vakcinēti jūsu klīrēšanās, ja godīgi, ir līdz mielēm apriebusies. Bet tā vai citādi -- really, Ministru kabinets? Really?" raksta K. Streips.

Viņa paustajam viedoklim piekrīt ieraksta komentētāji

Jau ziņots, ka Jaungada naktī Latvijā, tāpat kā Igaunijā, netiks piemēroti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie darba laika ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu sniegšanu un pasākumu organizēšanu, otrdien nolēma valdība.

Tāpat valdības pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu nosaka, ka turpmāk veikali tirdzniecības centros atkal varēs strādāt arī brīvdienās un svētku dienās. Grozījumi faktiski stāsies spēkā no piektdienas, 24.decembra, kas ir pirmā svētku diena pēc valdības sēdes.

Izmaiņas bāru, restorānu un citu kultūras un izklaides vietu regulējumā Jaungada naktī - laikposmā no plkst.23 līdz plkst.6 - veiktas, ņemot vērā Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas.