Šimkus Covid-19 dēļ pārtrauc profesionālo darbību

© Oksana Džadana/ F64

Slavenais pianists Vestards Šimkus pēc koncerta atcelšanas Vidzemes koncertzālē "Cēsis" nāk klajā ar skaļu paziņojumu. Mākslinieks nolēmis pārtraukt savu profesionālo darbību.

Pēc Vidzemes koncertzāles "Cēsis" paziņojuma, ka Vestarda Šimkus koncerts tomēr nenotiks, jo māksliniekam nebūs spēkā esoša sertifikāta, pianists sociālajā vietnē "Facebook" ievietojis ierakstu, kur skaidro situāciju un nāk klajā ar paziņojumu.

"Mīļie draugi un klausītāji! Esmu spiests pārtraukt savu profesionālo darbību. Uz cik ilgu laiku? Varbūt līdz 11.janvārim. Varbūt līdz siltākiem laikapstākļiem, par kuru ierašanos reiz sensenos laikos liecināja šobrīd mīklainos apstākļos it kā izzudušās „gripas sezonas” beigas. Varbūt man nāksies to pārtraukt uz visiem laikiem. Nezinu, " raksta pianists.

Šimkus apgalvo, ka tikai pirms dažām dienām uzzinājis, ka Latvijā vairs nav atļauts publiski uzstāties, ja nav veikta vakcinācija. Kā mākslinieks norāda, citās valstīs "arī Latvijā nevakcinēti mūziķi pēdējā gada laikā ir drīkstējuši sniegt koncertus, uzrādot negatīvu testa rezultātu".

Ierakstā detalizēti izklāsīts, kā tika plānots koncerts Vidzemes koncertzāles "Cēsis" un kā pieņemts lemums koncertu atcelt: "Par jaunajem „spēles noteikumiem” es uzzināju vien piektdien, saņemot vēsti, ka nedrīkstēs notikt mans amerikāņu klaviermūzikas solo koncerts Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, kas bija plānots 4.decembrī. Šī ir vissarežģītākā solo programma manā repertuārā, tāpēc pavadīju aptuveni vienu mēnesi, vairākas stundas katru dienu to gatavojot. Koncerta organizētājus jau laicīgi, telefoniski biju informējis, ka man nav un nebūs vakcinācijas sertifikāta un ka varu piekrist šo koncertu sniegt tikai tādā gadījumā, ja jaunākie MK noteikumi arī turpmāk ļaus nevakcinētiem mūziķiem uz skatuves uzstāties, pirms tam uzrādot negatīvu testu. 9.novembrī no koncertzāles saņēmu telefona zvanu, kurā tiku informēts ka tāda iespēja jaunajos noteikumies it kā esot paredzēta vēl līdz 15.decembrim, tāpēc vienojāmies koncertu izsludināt. Tomēr piektdien, 26.novembrī koncertzāles pārstāvji man darīja zināmu, ka noticis pārpratums esošo MK noteikumu interpretēšanā, jo tagad uzstāties tomēr drīkstot tikai vakcinēti vai šo vīrusu pārslimojuši mūziķi. Man palūdza atbildēt ar oficiālu e-pasta vēstuli, kurā apstiprinu, ka koncerts ir jāatceļ, jo nevaru uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. To arī godprātīgi izdarīju. Varu vien no sirds pateikties koncertzāles pārstāvjiem par to, ka visas šīs jezgas laikā viņi, sazinoties ar mani, vienmēr saglabāja cilvēcīgu, labvēlīgu un iejūtīgu attieksmi."

Turpinājumā pianists velta skarbus vārdus valdībai: ''Taču šādu iespēju mūsu valdošā elite nu ir likvidējusi, padarīdama Latviju par patiesi unikālu valsti, kurā cilvēks, būdams pilnīgi vesels, nevakcinēts, bet spējīgs uzrādīt negatīvu inficēšanās testu, nedrīkst nedz strādāt, nedz iesaistīties sabiedriskajā dzīvē un likumdošanas procesā, nedz arī uzstāties pat pilnībā vakcinētas publikas priekšā".

Šimkus ar aizdomām izsakās par ekspertiem un zinātniekiem, kuru paustais viņam atgādina "viena otra starptautiskā pianistu konkursa daudzgalvaino žūriju, kas vēsā mierā lemj, ka kāds konkursa dalībnieks - žūrijas priekšsēdētāja students - ir cienīgs iekļūt finālā, kurs nespēj cienīgi nospelēt grūtāku saņdarbu, toties skurpulozi izpilda sava skolotāja norādījumu".

Svarīgākais