"Pārspēj visus!" Mūrniece ironizē par Rīgas mēru Staķi

© Ekrānšāviņš no Facebook

Arī bijusī ministre un tagad uzņēmēja Linda Mūrniece pamanījusi par godu valsts svētkiem Rīgā šogad izveidotos plakātus un gluži tāpat kā liela sabiedrības daļa - neskopojās ar kritiku.

Jau vēstījām, ka šī gada Rīgas domes apsveikums saniknoja pat tos, kuri parasti ir visai inerti uz kritizēšanu.

Cilvēki sociālajos tīklos rakstīja:

“Kaut kāds ārprāts. Rīgas dome jau pilnīgi atklāti atbalsta georga lenteņus un to nēsātājus”.

“Rīgas dome nekautrējas. Krievu valoda un svētki Georga lentīšu krāsā".

Arī Mūrniece neslēpa kritisku attieksmi pret redzēto, "metot akmeņus" Rīgas mēra Mārtiņa Staķa dārziņā.

"Staķis laikam pārspēj visus iepriekšējos mērus padomju laiku restartēšanā. Rīga.Tieši pirms Valsts svētkiem," raksta Mūrniece, publicējot plakātu.

Arī viņas sekotāji Facebook nav sajūsmā par redzēto.

"Kad ieraudzīju vakar uz staba Čaka/Tallinas stūrī, gandrīz nokritu."

"Patiešām pārsteidz krāsu salikums Valsts svētku kultūras programmai Rīgā....stilizēta leņtačka un latvju raksti= vareni!"

"Atgādina padomijas žurnāla vākus."

"Nu par šo cietumā būtu jāliek!"

"Man kaķis tādā krāsā kakā, kad vēders šķidrs…"

Jāpiebilst, ka mākslinieks Paulis Liepa šo apsveikumu veidojis kā zelta dzīslojumu.

P.Liepa, šobrīd viens no zināmākajiem Latvijas grafiķiem ar spilgtu un atpazīstamu rokrakstu, par godu valsts svētkiem Rīgai radījis mākslas darbu pilsētvidē, kurā slēpjas kāds visiem Latvijā zināms simbols. “Zelta dzīslojums kā koka gadskārtu raksti, kas klājas viens pār otru, vai upes līkloči, ceļš no tumsas uz gaismu, katram ejot savu ceļu vai visiem kopā. Bagātīgie vēstures uzslāņojumi un likteņa pavērsieni, zemapziņas dzīles, kurās slēpjas kas vairāk nekā pirmajā brīdī varētu šķist. Atbildes rokas stiepiena attālumā, vienmēr tepat acu priekšā, atliek tikai celties un būt,” savu darbu raksturo P.Liepa.

Slavenības

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Saeimas frakcijas deputāti sagatavojuši grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", rosinot 11. novembrī atzīmējamo Lāčplēša dienu noteikt par brīvdienu, vienlaikus atsakoties no brīvdienas 1. maijā.

Svarīgākais