Saeimas deputāts pamāca, kā studentam tikt pie 15 tūkstošiem eiro

© Vladislavs Proškins/F64

Saeimas deputāts Jānis Dombrava dalās ar padomu, kā studentam piecos gados iespējams sakrāt 15 tūkstošus eiro un, gudri investējot, iekrāto summu septiņu gadu laikā dubultot.

“No 18 gadiem strādāt. Mācīties budžetā. Netērēt naudu izklaidēm, ceļojumiem, restorāniem. Dzīvot ar vecākiem. Ja izdodas 5 gadus atlikt 250 eiro mēnesī, tad tie ir 15 000 eiro. Ja uzkrāšanas laikā uzkrāto sekmīgi investē, tad 25 gadu vecumā kontā var būt 30 un vairāk tūkstoši eiro,” tieši tik vienkārši uzkrājumu veidošanu skaidro Saeimas deputāts Jānis Dombrava mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Viņš atklāj, ka pats no 15 gadu vecuma brīvos brīžos strādāja celtniecībā un IT sfērā. Pēc tam, no 18 gadiem - Lattelecom, reklāmas aģentūrā un izpildīja individuālus pasūtījumus IT jomā. “ Ja uzmanīgi investē naudu, tad var iegūt 20-30% ikgadējo atdevi no investīcijām,” skaidro J. Dombrava.

Viņa amatpersonas deklarācija liecina, ka 2020. gadā J. Dombrava algā no Saeimas saņēmis 42 444 eiro, dividendēs 116 eiro, savukārt 15 920 eiro ir uzrādīts kā ienākums no Jāņa Dombravas. Viņam nav uzrādīti ne skaidras, ne bezskaidras naudas uzkrājumu, kas pārsniegtu 20 minimālās mēnešalgas. Pieklājīgu nauda summu arī viņš nevienam nav aizdevis, bet viņam ir parādsaistības 8418 eiro apmērā. Toties viņam pieder īpašums Saulkrastos un automašīna “VOLVO XC70”.

Par deputātu Jānis Dombrava kļuva 2010. gadā, būdams 22 gadus vecs. Ja viņš pats sekotu savam padomam, tad šajā laikā viņam vajadzēja būt sakrātiem vismaz 12 000 eiro. Diemžēl J. Dombravas amatpersonas deklarācija, stājoties amatā 2010. gadā, liecina, ka viņam tajā laikā nav bijuši ne skaidras, ne bezskaidras naudas uzkrājumi. Tāpat nav bijis neviens nekustamais īpašums vai transportlīdzeklis. Viņam piederēja kapitāldaļas 1000 latu vērtībā SIA "U.R.L. Tehnoloģijas" .