Atklāj, kādu tradīciju pēc Diānas nāves lauzusi Elizabete II

© AP/Scanpix/Leta

Pēc princeses Diānas nāves tika lauzta kāda sena monarhijas tradīcija, raksta "Mirror".

Princeses Diānas nāves dienā 1997. gadā viņas dēli - prinči Viljams un Harijs kopā ar vecmāmiņu atradās brīvdienās Balmorālas pilī.

Tolaik bija ierasts, ka monarhijas karogs virs Bekingemas pils plīvo vien tad, kad pilī atrodas monarhs.

Kad nomira Diāna, Elizabete II atradās Balmorālas pilī, tāpēc virs Bekingemas pilns karoga nebija. Tomēr sabiedrībā ik dienas auga spiediens, ka karogam jāplīvo virs pils pusmastā, par spīti tradīcijām.

Spriedze pieauga un karaliene rezultātā pārkāpa protokolu, piekrītot, ka valsts karogs tiek izkārts pusmastā virs Bekingemas pils Diānas bēru dienā.

Kopš tā laika, britu karogs plīvo virs pils, kad karaliene tajā neatrodas. Kad pilī ir Elizabete II, plīvo monarhijas karogs.

Karogs pusmastā nolaists arī vairākos citos gadījumos, piemēram, pēc Karalienes Mātes nāves 2002. gadā, 11.septembra terorakta ASV un sprādzieniem Londonā 2005. gadā.

Slavenības

Šarmantais dziedātājs Intars Busulis viesojas raidījumā "Kad viņas satiekas". Sarunas laikā viņš ne tikai atklāj, vai mūziķa bērni arī grasās iet tēva pēdās profesijas izvēlē, bet arī dalās dažādos ikdienišķos ieteikumos, kā komunicēt ar sabiedrību.