FOTO: Slavenības dalās ar bērnību dienu fotogrāfijām

© Ekrānuzņēmums no Instagram

Šodien, 9. maijā, tiek svinēta Mātes diena. Vairākas vietējās pašmāju slavenības sociālajos medijos dalījās ar bērnību dienu fotogrāfijām, sveicot savas mammas svētkos.

Dziedātāja Patrisha jeb īstajā vārdā Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča sociālajā medijā "Instagram" publicēja foto, kurā ir redzama kopā ar savu mammu un māsu.

"nu, baigā jautrīte mums tā mamma. mammu dienas lielais sveiciens visām mammām, bet īpaši, protams, ka mūsu mammai!"
View this post on Instagram

A post shared by PATRISHA (@patrishamusic)

Žurnāliste, raidījumu vadītāja Una Ulme arī savu mammu steidza sveikt svētkos "Instagram". Viņa fotogrāfijai bija pievienojusi klāt dzejas rindas, kas viņai saistās ar mammu.

"Ai māmiņ mīļo māmuliņ
Es mīlu Tevi kā nevienu
Tu esi manīm dārgāka
Par saulīti un mīļu dienu."

View this post on Instagram

A post shared by Una Ulme (@unaulme)

Arī aktieris, režisors Intars Rešetins "Instagram" ievietoja bērnības fotogrāfiju, kurā ir redzams kopā ar savu mammu.

"Mana māmiņa. Paldies, mamm! Sveiciens māmiņdienā," rakstīja Rešetins.

Mātes diena jeb māmiņas diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, kas Latvijā tiek svinēti otrajā maija svētdienā. Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas, sievasmātes un vīramātes. Mātes diena dažādās valstīs tiek svinēta atšķirīgos datumos. Latvijā un Igaunijā mātes diena tiek svinēta otrajā maija svētdienā, bet, piemēram, Lietuvā — pirmajā maija svētdienā, Krievijā — pēdējā novembra svētdienā.

Pirmo reizi mūsdienu Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908. gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas par godu savai mātei rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Slavenības

Dziedātāja Agnese Rakovska pastāstījusi par nepatīkamu incidentu ar Latvijas Radio 2. Proti, dziesma, kuru viņa uzrakstījusi un izpilda kopā ar Normundu Zušu, netiks iekļauta "Muzikālās bankas" aptaujā.

Svarīgākais