Aktrise Anta Aizupe atklāj patiesību par aktieru algām

© Dāvis Ūlands/F64 Photo Agency

Lai gan varētu šķist, ka aktiera profesija Latvijā nav no tām sliktāk apmaksātajām, aktrise Anta Aizupe, kuru, iespējams, plašāka sabiedrība iepazina leģendārajā seriālā "Ugunsgrēks", vienā no šova "Pāļa bazars" epizodēm atklājusi patiesību par šo jautājumu.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvijā ar aktieru algām un honorāriem pietiek dzīvošanai augstā kvalitātē, Anta ir tieša un norāda, ka nē. Bet, viņasprāt, situācija uzlabojas. "Aktieri sevi novērtē, daudzi iet ārštatospieprasa augstākus honorārus," norāda aktrise.

Viņa arī neslēpj, ka runājot par jomām, kur var nopelnīt vislielāko atalgojumu, Anta norāda, ka vissliktāk maksā teātrī, seriālos summas ir "ok", reklāmās Anta iesaka prasīt vairāk naudas un tad skatīties, kas notiks, bet par filmām esot tā, ka viņa nezina, cik maksā filmās, kurām ir labs budžets. Viņai pašai patīkot kino un teātris.

Mācījusies Alūksnes Mūzikas skolā, kuru beigusi 2002. gadā. 2007. gadā beigusi Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju. Tajā pašā gadā iestājusies Latvijas Kultūras akadēmijā, kur studējusi Dramatiskā teātra aktiera programmā. Studijas beigusi 2011. gadā. Valmieras teātrī kopš 2012. gada. Spēlējusi arī Dirty Deal Teatro.

Viena no spilgtākajām Antas lomām bijusi latviešu romantiskajā filmā "Blakus".

Svarīgākais