Aptiekāre apgaismoja! Laura Reinika ieteikums gripas sezonā

© Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Laikā, kad Latvijā plosās gripas epidēmija, savu padomu sniedzis arī mūziķis Lauris Reiniks.

"Mazs ieteikums šajā gripošanas periodā. Ēdiet vitamīnus, bet prātīgi! Es, piemēram, laikam biju nedaudz pāršāvis pār strīpu ar C vitamīnu. Katru rītu 1000mg deva. Aptiekāre šodien apgaismoja, ka tas ir krietni pa daudz. Un es brīnījos, ko man niez un sārti pleķi uz kakla," mikroblogošanas vietnē twitter raksta mākslinieks.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā Valmierā gripas pacientu skaits sasniedzis epidēmijas slieksni, tāpēc no 15.janvāra Latvijā tiek izziņots gripas epidēmijas sākums.

PKC Monitoringa dati liecina, ka šī gada otrajā nedēļā vienā no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām - Valmierā - reģistrēti 163,6 gripas saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, proti, pārsniegts gripas epidēmijasslieksnis, kas ir 100 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.

Šī gada otrajā nedēļā Rīgā reģistrēti 78,6 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, Jelgavā - 57,7, Ventspilī - 45, Jūrmalā - 35,3, Daugavpilī - 22,8 un Liepājā - 13,1 uz 100 000 iedzīvotāju.

Vidēji Latvijā gripas intensitāte sasniegusi 52,8 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Par pagājušajā nedēļā stacionētiem pacientiem ar gripu ziņoja Rīgas, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes, Ventspils un Jēkabpils slimnīcas, kurās hospitalizēti 113 pacienti, no tiem 33 pacienti ar gripas izraisītu pneimoniju. Kopš gripassezonas sākuma kopumā ziņots par 428 hospitalizētiem pacientiem, no tiem 72 gripas izraisītas pneimonijas gadījumos.

Kā norāda SPKC, vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām - sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija, uzsver speciālisti. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus - līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā, uzsver SPKC speciālisti, piebilstot, ka arī veselības aprūpes darbiniekiem ieteicams būt vakcinētiem, lai aizsargātu savus pacientus un sevi.

Svarīgākais