Bricis brīdina: Šī būs odu vasara

© Kaspars Krafts/F64

Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis skaidrojis, kādas sekas būs tik slapjam maijam.

"Priekšā gan mums ir vienas tādas nepatikšanas, ko mums dos slapjais maijs un slapjais pavasaris," brīdina Bricis. "Šī būs odu vasara."

Viņš norāda, ka pēc tik slapja maija, sākoties siltumam, gaidāma odu savairošanās.

Biologs, Latvijas Nacionālā dabas muzeja kukaiņpētnieks Uģis Piterāns mikroblogošanas vietnē Twitter pauž, ka vienīgais glābiņš no tiem varētu būt Kurzemes dienvidos, jo tur maija sākumā lielās lietavas pagāja garām.

Taču Bricis arī pauž, ka, pateicoties nokrišņiem, šogad maija otrā pusē izdevies izvairīties no bargām salnām. Pat, ja ieplūst vesāks gaiss, temperatūra naktī tik strauji nepazeminās, jo gaiss ir mitrs. Tas nāk par labu augļu kokiem un ogām, kuru ziedēšana sākusies tikai maija pašās beigās.

Dīvaini

Veronika Maika ar savu dzīvesbiedru Zoltanu Pinteru no Stafordšīras Lielbritānijā nolēma paveikt labu darbu un sakopt apkārtni. Kā viņi min, tad teritorija pie viņu un kaimiņu mājām bija pilna ar atkritumiem. Cilvēki visbiežāk atkritumus nometa turpat uz zemes, nevis ielika atkritumu konteineros. Pārim tas bija apnicis, viņi pie mājas blakus esošo teritoriju sakopa un Trentas pilsētas dome viņiem par labo darbu uzlika četrciparu lielu naudas sodu, raksta "Daily Star".

Svarīgākais