"Dobēs un pļavā aug 130 mēbeles"; latviešu ģimene dārzā audzē pakaramos un krēslus

© Ekrānuzņēmums/LTV Ziņu dienests

Aizputes novadā, Cīravas pagastā Šmitu ģimene savā dārzā audzē koka mēbeles, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienests.

Tradicionāli piemājas dārzos tiek audzēti dārzeņi, augļi, ogas vai puķes, taču Šmitu ģimene piemājas laukā kopš pērnā rudens audzē drēbju pakaramos, mikrofonu statīvus un krēslus, atklāj LTV.

"Šī ir mūsu mēbeļu audzētava, kur dobēs un pļavā aug 130 mēbeles," atklāj Uldis Šmits.

Kā atklāj dārza saimnieki, raža būs ievācama pēc gadiem pieciem, desmit, lai atkal augtu nākamā mēbeļu raža. Kā atklāj Katrīna Šmite, tā ir ģimenes ideja. Pagaidām dārzā saimnieko Šmiti, bet Katrīna domā, ka ar laiku būs nepieciešama arī citu cilvēku palīdzība.

Lai iegūtu vēlamās mēbeles formu, koka zari ir jāveido un jāvij.

"Galvenais tirgus, visticamāk, būs eksports - ārzemes, jo katrs krēsls piecus, desmit gadus audzēts, būs ar diezgan augstu pievienoto vērtību," stāsta mēbeļu audzētājs.

Ekskluzīvo mēbeļu augšanas process būs publiski vērojams ikvienam, kad vasaras otrajā pusē tiks atvērts pašu radītais Meža dizaina dārzs.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais