Circene: Tie, kuri strādā ar cilvēkiem un nav vakcinēti, ir apdraudējums pārējiem

© Lauris Aizupietis/F64

MFD veselības grupas galvenā ārste ginekoloģijā Ingrīda Circene kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Preses klubs" paudusi viedokli par obligātu to cilvēku vakcināciju, kuru darbs saistīts ar cilvēkiem klātienē.

"Es domāju, ka tie, kas strādā sabiedrībā ar cilvēkiem, ja viņi nav vakcinēti, tad principā viņi var būt apdraudoši šinī gadījumā pārējiem. Ne jau te ir tikai runa par manu izvēli un mani pašu," uzskata Circene.

Viņa norāda, ka, lai gan ir par "brīvprātības principu", ja ir apdraudējums citiem, tad "obligātuma princips" ir sabiedrības interesēs.

Jau vēstīts, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesa secinājusi, ka obligāta vakcinēšanās var tikt uzskatīta par nepieciešamu demokrātiskās sabiedrībās.

Eiropas Cilvēktiesību tiesā vērsās čehu vecāki, kuriem bija piemērotas sodanaudas par bērnu nevakcinēšanu, un vecāki, kuru bērni netika uzņemti dārziņos, jo nebija vakcinēti. Čehijā vecākiem ir obligāti jāvakcinē bērni pret deviņām slimībām, tostarp difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, B hepatītu un masalām.

Tiesa secināja, ka Čehijas veselības aprūpes politika ir savienojama ar bērnu labākajām interesēm un obligāta vakcinēšanās var tikt uzskatīta par nepieciešamu demokrātiskās sabiedrībās.

Šī ir pirmā reize, kad Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņēmusi spriedumu jautājumā par bērnu obligāto vakcinēšanu. Eksperti uzskata, ka šim tiesas lēmumam var būt ietekme arī uz nākotnes lēmumiem saistībā ar vakcinēšanos pret jauno koronavīrusu.

Spriedums palielina iespējamību, ka var tikt noteikta obligāta vakcinēšanās šīs pandēmijas laikā, uzskata tieslietu eksperts Nikolā Ervjū, kurš specializējies Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Dīvaini

Uz ielām automašīnu ir tik daudz, ka tās jau sāk "okupēt" daļu gājējiem paredzētā ceļa. Par to izbrīnīti esot bijuši ārvalstu studenti, apmeklējot Rīgu, apgalvo Andrejs. Tiesa, komentāros cilvēki norāda, ka daudzviet Eiropā situācija ir dramatiskāka.