VIDEO: ģimene Juglā dzīvo zem klajas debess

© Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu

Pirms diviem gadiem jau vēstīts par ģimeni, kura Juglā ielas malā nelegāli novietotā vagoniņā antisanitāros apstākļos dzīvoja četri cilvēki. Vietējās apkārtnes iedzīvotāji pamanījuši, ka ģimene tagad pārcēlusies uz citu vietu, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Ģimene atklāj, ka tikai nesen pārcēlusies tuvāk Ķīšezeram, iepriekš vagons atradies Mārkalnes ielā, taču nācies no turienes doties prom. Pārziemojuši īrētā vienistabas dzīvoklī Pārdaugavā, tomēr līdz ar pavasari izraudzījušies dzīvesvietu tuvāk dabai. Tiesa gan, līdz ar ģimeni Ķīšezera krastu nu apdzīvojušas arī iespaidīgas mantu grēdas!

Šobrīd viņi dzīvojot trijatā, ceturtais - vecākais mājinieks - pirms pāris mēnešiem noklīdis no pārējo redzesloka.

Pēc ūdens dodas uz ezeru vai arī uz blakus esošajiem ebreju kapiem pasmelt no akas. Ēdienu gatavojot laukā pie iekurtas uguns, vagoniņā auksti neesot.

Visbiežāk uzturoties tirdzniecības centra “Alfa” tuvumā, kur mājas saimnieks strādā par sētnieku.

Inita, vagoniņa iemītniece, apgalvo, ka pārvietojamo mājokli pārcēlis speciāli noalgots pacēlājs.

Viņi uzskata, ka jaunā vieta esot daudz drošāka, neesot arī trokšņa.

Tas, cik ilgi ģimene šeit dzīvo, nav īsti skaidrs. Sociālais dienests tur roku uz pulsa, vairākas reizes mēnesī dodas uz meža ieskauto treileri, lai pārliecinātos, vai neesot vajadzīga palīdzība. Tomēr no palīdzīgas rokas kategoriski atsakās, paši ar visu tiekot galā.