VIDEO: Vecākus pamatīgi samulsina 3. klases skolnieka mājasdarbs

© Oksana Džadana/F64

Lai arī šis mācību gads skolām ir pat vēl neparastāks par iepriekšējo, no mācīšanās un, protams, arī no dažādiem kontroldarbiem, pārbaudījumiem neaizbēgsi, pat ja mācies attālināti. Tomēr tieši viens no uzdevumiem 3. klases skolēniem matemātikā sacēlis patiešām lielu viedokļu vētru, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

"Pēc šodienas diagnosticējošā darba matemātikā 3. klasei man kā vecākam radās jautājums, - kurš ir atbildīgs par diagnosticējošā darba saturu? Drausmas, nevis darbs," pauž 3.klases skolnieces mamma Līva.

Līva arī nosūta fotogrāfiju, kurā redzams pieminētais uzdevums - Marija vēlas nokrāsot vistu galvas, spārnus un astes trijās dažādās krāsās: brūnā, baltā un zilā. Vienas vistas galvu uzdevumā pieminētā Marija nokrāsoja brūnā krāsā, spārnus - baltā krāsā, bet asti - zilā krāsā. Skolēnam tagad jāsniedz atbilde, cik vēl vistu Marija var nokrāsot tā, lai visas vistas būtu nokrāsotas dažādi? Un iegūtais rezultāts arī vēl jāpamato.

Psihologs Emunds Vanags, kurš specializējas bērnu, pusaudžu konsultēšanā, pētījumos klīniskās, kognitīvās psiholoģijas sfērā, norāda, ka izglītības satura veidotājiem vajadzētu izvairīties no tamlīdzīga rakstura uzdevumiem, kas rada mulsumu sabiedrībā.

Pārbaudījumus un uzdevumus skolēniem sagatavo Valsts izglītības satura centrs, kas daļēji atzīst, ka uzdevums par vistu krāsošanu tomēr ir nekorekts. Pirmkārt, uzdevumā pievienotajai bildei esot vajadzējis būt krāsainai, otrkārt, vajadzēja izvairīties no vārda “nokrāsot” lietojuma, tā vietā izvēloties “izkrāsot”.

Avots

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais