"Mans ļaunākais murgs"; Cipule komentē jaunā Covid-19 izpaltīšanās riskus

© Kaspars Krafts/F64

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule mirkoblogošanas vietnē Twitter, komentējot situāciju ar Covid-19 jaunā paveida izplatību Igaunijā, šāda scenārija iespējamību Latvijā nosauca par savu "ļaunāko murgu".

Cipule komentēja portāla "tvnet.lv" materiālu, kurā tika pausts, ka Tallinas neatliekamās palīdzības dienestam nācies mobilizēt visus savus resursus, jo izsaukumi pie pacientiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar koronavīrusu, tiek saņemti vidēji reizi 20 minūtēs.

Cipule šo situāciju nosauca par savu "ļaunāko murgu".

"Šis varētu būt mans ļaunākais murgs. Tieši šo risku dēļ uztraucos par jaunā britu paveida izplatīšanās riskiem," raksta Cipule.

Iepriekš vēstījām, ka infektologs Uga Dumpis Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" brīdināja, kā starptautiskie pētījumi rāda, ka Covid-19 jaunais paveids ļoti veiksmīgi izplatās starp maziem bērniem, kas nebija novērojams ar parasto Covid-19 vīrusu.

Līdz ar to, ja parādās lieli uzliesmojumi bērnudārzos un pamatskolās, slimie bērni dodas mājās un inficē ģimenes locekļus. Tādā veidā bērni kļūst par epidēmijas uzturētāju, skaidroja Dumpis, uzsverot, ka tā tas nenotika ar iepriekšējiem vīrusa variantiem, jo līdz šim bērni, īpaši mazākie, bija pasīvi dalībnieki šajā procesā.

Dumpis prognozēja, ka priekšā ir ļoti sarežģīts marts. Covid-19 vīrusa lipīgākā mutācija izplatās dažādos Latvijas reģionos, un esot skaidrs, ka tās īpatsvars pieaugs. Dumpis uzsvēra, ka ir jābūt gataviem rīkoties nekavējoties, tiklīdz redzams saslimstības pieaugums.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais