VIDEO: Latvijas iedzīvotāji riskē ar dzīvību ekstrēmās ziemas aktivitātēs

© Ekrānšāviņš no video

Dažādas ekstrēmas izklaides sniegā, piemēram, vizinoties piesietam aiz mašīnas, cilvēki publicē sociālajos tīklos. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis pastāstīja, ka šogad konstatēti divi ekstrēmo izklaižu gadījumi, raksta "sadursme.lv".

Viens tika konstatēts Dārziņu teritorijā, kur bija izvietota pārvietojamā video novērošanas kamera. Primāri tās mērķis bija konstatēt nelikumīgos atkritumu izgāzējus.

“Un tad video novērošanas centrs pamanīja, ka vakarā atbraukusi automašīna, kas aiz sevis velk ragaviņas, kurās sēž arī cilvēki. Protams, ka uz notikuma vietu tika nosūtīta tuvākā policijas ekipāža. Un tad jau izrādījās, ka vienam no diviem vadītājiem šai automašīnai arī nebija vadītāja tiesību, turklāt viņš bija alkohola reibumā,” pastāstīja Sadovskis.

Otrā gadījumā tēvs ar dēlu bija devies izklaidēties ar kvadriciklu uz Ķīšezera ledus. Kvadricikls bija ielūzis un nogrimis Ķīšezerā. Tēvam pašam izdevās nolēkt no kvadricikla un izglābties. Vīrietis policijai bija stāstījis, ka tehniku izmantoja tikai tādēļ, lai notīrītu sniegu no ledus un izveidotu hokeja laukumu uz Ķīšezera. Tomēr kārtības sargi redzēja, ka bērnam pirms tam jau bija sagatavota gumijas riepa, kurā viņš sēdēja un kurai bija pielikta klāt virve.

“Tur, ļoti iespējams, bija arī plānots pa Ķīšezera ledu vilkt mazu bērnu aiz kvadricikla. Tur arī šīs sekas varēja būt ļoti dramatiskas,” norādīja Sadovskis.

Avots

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.