Kaņepju audzētāja no Latgales saņem policijas atvainošanos un 1500 eiro kompensāciju

© Ekrānšāviņš no video

Administratīvā apgabaltiesa janvārī sprieda par lietu, kas sākās 2018. gada vasarā. Valsts policija Viļānu novada Dekšāres pagasta iedzīvotājai Dzidrai Bruzgulei piemājas pagalmā nogrieza un lielā apjomā konfiscēja tur augošās kaņepes. Ekspertīze gan liecināja, ka kaņepes nesatur narkotiskās vielas. Tāpēc drīz pēc tam policisti atzina, ka kļūdījušies un seniorei atvainojās. Bet tagad tiesa spriedusi, ka par pārdzīvojumiem viņai pienākas atlīdzība – 1500 eiro, vēstīja LTV "Dienas ziņas".

“Es jau viņiem pirmajā dienā te teicu: “Es kaut kājām iešu, bet aiziešu uz Strasbūru un savu taisnību panākšu!” Kur tāda rīcība, tik barbariska, ka jābrīnās!” uzsvēra Bruzgule.

Administratīvā apgabaltiesa iesniedzējas prasību gan apmierināja tikai daļēji. Par radīto stresu un veselības problēmām seniore prasīja 3000 eiro.

“Turējos sākumā. Iznesa mazmeita vienreiz zāles, otreiz zāles. Pie vakara bija tāds spiediens, ka saucām ātro palīdzību,” norādīja sieviete.

Lai gan tiesvedība noslēdzas tikai tagad, Valsts policija savu kļūdu atzina un Dzidrai Bruzgulei atvainojās, tiklīdz saņēma slēdzienu - konkrētajās kaņepēs narkotisko vielu nav. Vai tas maz ir iespējams?

“Indijas kaņepes šķirnes un hibrīdus Latvijā ārā būs ļoti grūti audzēt. Ir vajadzīgas ļoti karstas, sausas vasaras, lai daudz maz to varētu izaudzēt,” norādīja biologs Andrejs Svilāns.

Tātad iespējamība pastāv. Bet kāda ir reālā prakse?

“Asociācijai šobrīd nav tādu faktu, ka atklātā laukā kādam būtu izdevies izaudzēt narkotisko kaņepi, kurai būt THC līmenis paaugstināts un cilvēks varētu gūt kādu ietekmi uz savu veselību,”

pastāstīja Latvijas Industriālo kaņepju audzētāju asociācijas vadītājs Guntis Vilnītis.

Avots

Dīvaini

Zinātnieki, iespējams, ir atklājuši kādu maz ticamu sabiedroto cīņā pret plastmasas atkritumiem un tas ir mazais miltu tārps. Pētnieki atklāja, ka "Alphitobius" ģints vaboļu kāpuri, kas izcēlušies Āfrikā, bet mūsdienās ir jau plaši izplatīti uz visas planētas, var patērēt un noārdīt plastmasu, ziņo portāls “Live Science”.

Svarīgākais