Zinātnieks apgalvo, ka zina, kas patiesībā ir Lohnesa ezera briesmonis

© Caters News Agency/Scanpix/Leta

Profesors Henrijs Bauers savā pētījumā apgalvo, ka "Nesija" varētu būt neatklāta bruņurupuča paveids, kas iestrēdzis ezerā pēc tam, kad atkāpušies ūdeņi Ledus laikmeta beigās, raksta "The Mirror".

Zinātnieks apgalvo, ka viņš ir atklājis vienu no vecākajām mistērijām pasaulē un Lohnesa ezera briesmonis ir sena bruņurupuča suga.

Skotijas mistērijas fanātiķis, ASV profesors Bauers savā pētījumā apgalvo, ka Lohnesa ezerā pamanītā radība ir neatklāts bruņurupucis. Bauers noliedza, ka slavenajā attēlā manāms dinozaurs- pleziozaurs, kas ir viena no popuārākajām versijām.

Bauera pētījums ir publicēts zinātniskā izdevumā.

Viena no Skotijas vecākajiem mītiem par radību Lohnesa ezerā pirmsākumi meklējami jau 6. gadsimtā. 1960. gadā aeronautikas inženieris Tims Dinsdeils nofilmējis kupri, kas manāms Lohnesa ezera ūdeņos un tieši šie uzņēmumi iedvesmojuši Baueru saviem pētījumiem daudzu gadu garumā.

Slavenais attēls ar radību tapis 1934. gadā, taču tas drīz nosaukts par viltojumu.

Pagājušajā gadā par "briesmoni" ziņots 12 reizes.

Dīvaini

Miso ir tradicionāla japāņu piedeva, ko ražo, fermentējot vārītas sojas pupiņas un sāli. Pētnieki veiksmīgi pagatavoja miso Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS). Viņi atklāja, ka miso smaržo un garšo līdzīgi kā uz Zemes raudzētais produkts, tikai ar nedaudz izteiktāku riekstu garšu, vēsta “Science Daily”.