Soctīklos kritizē kultūrkapitāla fonda naudas piešķiršanas praksi

© Publicitātes foto

Rakstnieks Jānis Žilde mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar ierakstu, kurā pauž sašutumu par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) darbību.

Mikroblogošanas vietnē Twitter rakstnieks Jānis Žilde paudis savu pieredzi un sašutumu par VKKF darbību.

"Nebrīnos, ka ne "Jauna Mēness", ne "pienvedēju" grāmatai man VKKF neko nepiešķīra (Sešas atteikuma vēstules). Laikam strādāju nepareizajā portālā, neesmu pareizajā partijā...",- raksta Žilde.

Žilde pārpublicējis shēmu, no kuras tiek secināts, ka nauda dalīta politiķu pārstāvētiem fondiem, nevis māksliniekiem.

"Kad izlasa Valsts Kontroles ziņojumu par to, kā tiek pārvaldīta nodokļu maksātāju naudu dotētajās kultūras kapitālsabiedrībās, rodas ne tādi vien jautājumi. Tikai skumjākais ir, ka šādas revīzijas rezultāti neko nemaina. Privātā kompānija visi būtu atlaisti," komentārā pie ieraksta pauž producents Guntars Račs.

Augstākā VKKF pārvaldes institūcija ir Ministru kabineta apstiprināta padome. VKKF padomes sastāvā ir kultūras ministrs, Finanšu ministrijas, Nacionālās kultūras padomes, Radošo savienību padomes, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji un katras nozaru ekspertu komisijas priekšsēdētājs. Fonda padomes pilnvaru laiks ir divi gadi. Fonda padomes locekļi VKKF padomē drīkst darboties ne vairāk kā vienu pilnvaru laiku pēc kārtas. VKKF lemj par VKKF darbības stratēģiju, nosaka gada prioritātes kultūras projektiem, izsludina un organizē projektu konkursus, sadala fonda līdzekļus kultūras projektu īstenošanai.

Jau vēstīts, ka valdība šodien nolēma no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" Valsts kultūrkapitāla (VKKF) fondam piešķirt vēl 3 miljonus eiro mērķprogrammai Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju atbalstam.

Paredzēts, ka programma tiks īstenota no 1.janvāra līdz 30.jūnijam, lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz kultūras nozari. Kultūras ministrijā (KM) norādīja, ka Covid-19 pandēmijas izraisītās ārkārtējās situācijas valstī, kā arī Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktie pasākumi ir radījuši smagu ietekmi uz kultūras nozari.

Dīvaini

Kāpēc kuprainais valis nopeldēja rekordgarus 13 046 kilometrus, šķērsojot planētu caur trīs okeāniem? Iespējams, viņš apmaldījās savā parastajā maršrutā vai mainīgais klimats lika viņam doties tālāk, meklējot pārtiku, vēsta raidorganizācija CBC.

Svarīgākais