Valsts policija (VP) sākusi resorisko pārbaudi par naidīgiem komentāriem internetā pret ģimenes ārsti Gundegu Skruzi-Janavu par viņas pausto viedokli par sejas masku nepieciešamību skolās, vēsta LTV "Panorāma".
VP uzsvēra, ka anonimitāte internetā ir šķietama, ikvienu, kurš pārkāpj vārda brīvības robežas, iespējams saukt pie atbildības.
Pagājušajā nedēļā ģimenes ārste Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja masku nēsāšanas nekaitīgumu bērniem skolās.
Ārste pauda viedokli, ka īsā laikā savāktie 19 000 parakstu ar aicinājumu tomēr nelikt jaunāko klašu skolēniem skolās lietot sejas maskas liecina par to, cik plaši izplatīta ir dezinformācija. Tikmēr sociālo tīklu vietnēs pēc šīs intervijas komentāru sadaļu burtiski pārpludināja naidīgi komentāri. Daļa komentāru bija rupji un aizskaroši, daži aicināja fiziski izrēķināties ar ģimenes ārsti, vēsta "Panorāma".
Skruze-Janava par saņemtajiem draudiem un rupjībām uzrakstījusi vairākus iesniegumus valsts policijai. Ārste skaidroja, ka nevarējusi paredzēt naidīgos komentārus, tādēļ vērsusies policijā: “Es rakstīju iesniegumu policijai par aicinājumu uz fizisku vardarbību un par tādu visrupjāko apsaukāšanos, ko es neatkārtošu.”
VP norādīja, ka ģimenes ārstes iesniegumi ir saņemti un sākta izmeklēšana. “Pirmšķietami varētu saskatīt gan vajāšanas pazīmes, gan neslavas celšanas pazīmes, gan, iespējams, pat draudus izdarīt slepkavību un nodarīt smagus miesas bojājumus. Tas tiks precizēts konkrētas izmeklēšanas gaitā,” izskatot sociālo tīklu komentārus, sacīja VP inspektors Kristaps Kalniņš.
Par draudu un apvainojumu izteikšanu pašlaik var saukt pie atbildības pēc vairākiem krimināllikuma pantiem, norādīja policijā. Precīzu statistiku - cik daudzi interneta komentētāji šādā veidā nonākuši līdz tiesai, nav iespējams precizēt, jo šajā pašā statistikā ietilpst arī tie, kas draud klātienē. Tiesībsarga birojā uzsvēra, ka naidīgi, aizskaroši komentāri internetā pārkāpj vārda brīvības robežas un par tādiem būtu jāsauc pie atbildības.
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) atzīmēja, ka policija dara visu iespējamo, lai sabiedrībā mobings internetā netiktu pieņemts.
Ģimenes ārste Skruze-Janava izteica cerību, ka arī sabiedrība iestāsies pret mobingu internetā un šī naidīgā izturēšanās netiks akceptēta kā norma arī interneta vidē.