FOTO: Bricis ziņo par neparastu dabas parādību

© F64

Meteorologs Toms Bricis sociālajā tīklā Facebook parādījis, cik neparasta dabasparādība nedēļas nogalē piefiksēta debesīs Liepājā.

Kādai aculieciniecei izdevies piefiksēt mākoņu iridescenci.

"Spoža mākoņu iridescence jeb irizācija naktī Liepājā. Košos krāsu apļus rada mākoņos esoši sīki ledus kristāli vai sīki ūdens pilieni. Lielāka izmēra ledus kristāli vai ūdens pilieni rada halo, tādēļ tiek uzskatīts, ka iridescence biežāk rodas, kad mākoņi ir nesen izveidojušies, vēlāk daļiņu lielums mākonī pieaug," raksta Bricis.

Tikmēr komentāros arīciti Facebook lietotāji dalījušies ar līdzīgām fotogrāfijām, atklājot, ka neparasto parādību iemūžinājuši ne tikai Liepājā, bet arī citās Latvijas pilsētās, piemēram, Aizkrauklē, Ventspilī.

Dīvaini

Veronika Maika ar savu dzīvesbiedru Zoltanu Pinteru no Stafordšīras Lielbritānijā nolēma paveikt labu darbu un sakopt apkārtni. Kā viņi min, tad teritorija pie viņu un kaimiņu mājām bija pilna ar atkritumiem. Cilvēki visbiežāk atkritumus nometa turpat uz zemes, nevis ielika atkritumu konteineros. Pārim tas bija apnicis, viņi pie mājas blakus esošo teritoriju sakopa un Trentas pilsētas dome viņiem par labo darbu uzlika četrciparu lielu naudas sodu, raksta "Daily Star".

Svarīgākais