Rīdzinieks atklāj savu aizraujošo veiksmes stāstu

© Vladislavs Proškins/F64

Momentloterijā Planēta laimēts lielākais iespējamais laimests – 75 000 eiro. Tas ticis Oskaram, 31 gadu vecam vīrietim, kurš strādā metālapstrādes nozarē. Laimīgo biļeti viņš iegādājās SIA Circle K Latvia benzīntankā Rīgā.

Oskars stāsta, ka augusts viņu ģimenei bijis neticami veiksmīgs un ienesīgs.

“Viss sākās ar to, ka radio Skonto konkursā laimēju biļetes uz Hurts koncertu. Pēc tam sieva konkrēti pateica: tev augusts ir laimīgs mēnesis, tā ka jānopērk arī loterijas biļetes. Atklāti sakot, es laiku pa laikam esmu pircis loterijas biļetes, bet ne jau ar domu, ka man būs ievērojams laimests. Tāpēc arī pēc sievas teiktā es vilcinājos. Bija slinkums iet pēc biļetēm.” Slinkumu Oskars gan pārvarējis, bet pirmajā veikalā loterijas biļešu nemaz nav bijis. Jau griezies atpakaļ, lai dotos mājup, bet tad tomēr nolēmis iziet cauri Statoil tirdzniecības vietai.

“Nopirku trīs biļetes - vienu Simtgadi un divas Planētas. Turklāt ar sievu bijām vienojušies, ka es pirkšu tikai vienu Planētu, bet uz vietas nolēmu - lai notiek, paņemšu divas!” Nācis mājās, sieva sākusi kasīt Simtgades biļeti - tukšs. Nokasījuši pirmo Planētu - tukšs. “Es sāku kasīt otro Planētu. Pirmā, otrā, trešā spēle - visas tukšas. Sāku kasīt ceturto. Skatos - o, ir jau divi simboli! Opā! Tagad jau trīs! Bija skaidrs, ka kaut kas ir laimēts. Nodomāju - ļoti labi, vismaz būšu atpelnījis ieguldītos trīs eiro. Laimesta summu sāku kasīt no labās puses. Atklājās viena nulle, tad otra un trešā, un tām sekoja piecinieks. Es biju ļoti priecīgs, jo tobrīd nodomāju, ka laimests ir 5000 eiro. Bet nu varēja kasīt vēl tālāk, un tad arī atklājās septītnieks! Goda vārds, ņēmu talkā palielināmo stiklu un abi ar sievu sākām iedziļināties noteikumos, jo likās, ka nevar taču būt tik liels laimests,” viņš stāsta un piebilst, ka tobrīd kļuvis tik karsti, ka nācies pat novilkt kreklu. “Sieva arī nevarēja parunāt. Tikai stāvēja un smaidīja.” Izgājis uz balkona nomierināties un padomāt, ko darīt tālāk.

Izlēmuši, kā jādodas atpakaļ uz Statoil. “Biļeti, protams, atstāju mājās - tobrīd likās, ka tikai tai kaut kas nenotiek! Tikai nofotografēju. Kad parādīju bildi Statoil darbiniekiem, viņi mani uzreiz apsveica un teica, ka jādodas uz Latvijas Loto.” Nākamo nakti ne Oskars, ne sieva nevarējuši aizmigt līdz pieciem rītā, un nākamajā dienā jau pavisam agri devušies formēt dokumentus.

Oskaram ir skaidrs, kā izmantot laimestu - hipotekārā kredīta atmaksai un dzīvokļa remontam. “Man bija 54 000 eiro kredīts. Tagad ir plāns samaksāt bankai 40 000 eiro, lai kredīta summa mazāka un līdz ar to arī zemāka procentu likme. Katru mēnesi būs nevis 300 eiro jāatdod bankai, bet tikai simts, un beidzot varēšu atstāt savu darba algu pie sevis!” Oskars priecīgs.

Vladislavs Proškins/F64

“Mjā, manai sievai laikam ir raganas spējas. Nav pirmā reize, kad viņa kaut ko pasaka, un tā arī notiek.” Viņš pačukst, ka sieva noteikti varēs sevi palutināt - skaistumkopšanas salonā un SPA procedūrās. “Ja viņa nebūtu mani mudinājusi, es noteikti nebūtu nopircis loterijas biļetes. Protams, ka īstā laime ir ģimene un mīlestība. Nauda tikai atvieglo ģimenes dzīvi, bet šoreiz tas mums būs ļoti liels un labs atspaids.”

Jāpiebilst, ka Latvijas iedzīvotāji ik pa laikam dalās ar stāstiem, kā laimējuši loterijās. Piemēram, nesen, spēlējot Simtgades loteriju internetā, kāds 58 gadus vecs pašvaldības iestādes darbinieks no Vidzemes laimējis 100 000 eiro.

Svarīgākais