Kādas saimniecības īpašniece Alūksnes novadā stāsta par lāča uzbrukumu

Ilustratīvs attēls © Edmunds Brencis/ F64

Alūksnes novadā pagājušajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā lācis uzbruka govij. Saimniecības īpašniece Iveta notikuma brīdī klāt nebija, bet nagu atstātās pēdas uz govs muguras liecina, ka uzbrucējs bija tieši lācis, vēsta portāls "aluksniesiem.lv".

Cieta lielākā govs, barvede. Kas tur tobrīd darījās, nezinu. Mājlopi bija aplokā, vien no rīta ieraudzījām, kas noticis.

Govi nācās likvidēt, jo tai bija paralizēta mugurpuse, visticamāk, cietis mugurkauls. Protams, žēl, bet neko nevar darīt. Ja dzīvnieks būtu gājis bojā uzreiz, tie būtu ļoti lieli zaudējumi. Varējām nodot kā gaļas lopu,” saka Iveta.

Par to, ka tuvējā apkārtnē mīt lācis, Iveta zinājusi. “Blakus saimniecībā iepriekš saskādēja bišu stropus. Tepat vien viņš dzīvo, jāgaida kad nāks nākamreiz. Darīt neko nevar, jo lāči ir aizsargājami. Iespējams, rudenī pirms gulētiešanas viņš vēl ko izdomās darīt. Risinājuma nav,” saka viņa.

Avots

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais