Latviete stāsta par dzīvi Ņujorkā grautiņu laikā

© AFP/Scanpix/LETA

Sporta deju trenere un tiesnese Anita Šmite jau astoņus gadus dzīvo Ņujorkā, Bruklinā. Zanes Piļkas-Karaļevičas materiālā "Par grautiņiem un Covid-19 šausmām Ņujorkā" izdevumā "Privātā Dzīve" viņa stāsta par dzīvi pilsētā laikā, kad tur notiek plaša mēroga nekārtības.

Kā zināms, jau divas nedēļas ASV nerimst protesti, kurus sākotnēji radīja sašutums par afroamerikāņa Džordža Floida nāvi, kuru izraisīja Mineapoles policista darbības. Protesti pārauga vēl nepieredzētos grautiņos un ielu vardarbībā.

Anita stāsta, ka arī Bruklinā nav tas labākais noskaņojums.

Viņa uzsver, ka ir sāpīgi skatīties uz to, kā tiek aplaupīti veikali un iznīcināti mazie uzņēmēji, sagraujot visu, ko cilvēki dzīves laikā izveidojuši.

Tāpat šobrīd Ņujorkā ir komandantstunda - no astoņiem vakarā līdz pieciem no rīta uz ielas atrasties aizliegts.

"Notiekošais ir liels pārbaudījums, un ir nedaudz baisi, jo mēs nespējam kontrolēt citu cilvēku darbības. Ceru, ka valdība atradīs veidu, kā apstādināt šo negatīvo kustību," pauda Šmite.

Dīvaini

Tamajs Besiroglu, slavenais mākslīgā intelekta (MI) pētnieks, ir atklājis “Mechanize” - drosmīgu jaunuzņēmumu, kura mērķis ir pilnībā automatizēt visus darbus, kurus šobrīd dara cilvēks. Atbalstītāji to uzskata par ceļu uz ekonomisko izaugsmi, savukārt kritiķi baidās no masveida bezdarba, vēstīts portālā "opentools.ai".